tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresi (13 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
İsviçreli Seba Bank, bitcoin fiyatının bu yıl $75.000'e ulaşabileceğini tahmin etti. İsviçre, St. Moritz'deki Crypto Finance Konferansında CEO Guido Bühler şunları söyledi: “Dahili değerleme modelimiz şu anda $50.000 ile $75.000 arasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Soru her zaman zamanlamadır.” Kurumsal yatırımcıların bitcoin fiyatını artırmaya yardımcı olacağını açıkladı ve BTC'nin 2021'in rekor seviyelerinden bazılarını test ederken “volatilitenin yüksek kaldığını” da sözlerine ekledi.
Maliye Bakanlığı Gelir Departmanına bağlı özel bir mali soruşturma kurumu olan Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), bir kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı olarak Kerala merkezli işadamı Nishad K'ya ait yaklaşık $5 milyon değerindeki varlıklara el koydu. Dolandırıcılık, Nishad ve şirketlerinin bir ilk madeni para arzı (ICO) yürüttüğü ve 900'den fazla yatırımcıyı $162 milyon dolandırdığı bildirilen Morris coin adlı var olmayan bir kripto para birimini içeriyor. Bu para daha sonra satın almak için kullanıldı. gayrimenkuller, lüks arabalar ve kripto para birimleri (BTC, ETH ve USDT dahil) ve ayrıca premium otel ve tatil köyleri için ödeme yapmak.
Tayland'ın siyasi yelpazesindeki temsilciler, Maliye Bakanlığı'nın kripto kazançları için önerdiği 15% vergisine karşı uyarıda bulundu. Kla Partisi lideri Korn Chatikavanij, kriptoyla ilgili gelirin çifte vergilendirilmesini önlemek için daha fazla açıklamaya ihtiyaç olduğunu söyledi; bu, Gelir Departmanı'nın "kripto bir ürün gibi KDV toplamaya" başlaması ve tüccarların "ürün satarken KDV'yi ödemesini gerektirmesi durumunda bir olasılıktır" ve baht cinsinden kripto satışından başka bir KDV ödeyin”. Pheu Thai Party kayıt şirketi Jakkapong Sangmanee, kripto tüccarlarının halihazırda ödediği kişisel gelir vergisinin üzerine ek bir verginin kuruluşlara nasıl fayda sağlayacağını ancak perakende yatırımcılara zarar vereceğini vurgularken, Taylandlı Sang Thai lideri Sudarat Keyuraphan, dijital varlık kârlarını vergilendirmeye yönelik herhangi bir politikanın “adil” olması gerektiğini söyledi ve “ mükelleflerden faydalanmamak”.
İngiltere Lordlar Kamarası Ekonomik İşler Komitesi, CBDC'lere yönelik Eylül 2021 soruşturmasının ardından İngiltere'nin merkez bankası dijital para birimine (CBDC) sahip olması için "ikna edici bir durum" olmadığı sonucuna vardı. Bugün yayınlanan bir raporda komite, "CBDC bazı avantajlar sağlayabilirken, finansal istikrar ve mahremiyetin korunması için önemli zorluklar sunabilir" ve "teknik şartnamelerin tek başına riskle ilgili kamuoyu endişesini gidermek için yetersiz olabileceğini" belirtti. devlet gözetimi”.
Bir grup Wikipedia editörü, NFT'lerin bir sanat biçimi olarak sınıflandırılmasına karşı oy kullandı ve konuyu daha sonraki bir tarihe kadar rafa kaldırmayı kabul etti. Bu, Aralık 2021'de platformda NFT sanat satışlarının "sanat satışları" mı yoksa sadece "NFT satışları" mı olarak değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin bir anket ve tartışmanın ardından geldi. temeldeki sanattan ayrı bir simgeydi. Editörlerden biri, 'jonas' dedi ki: “Vikipedi gerçekten neyin sanat olup olmadığına karar verme işinde olamaz, bu yüzden NFT'leri (sanat ya da değil) kendi listelerine koymak işleri çok daha basit hale getiriyor.
Bank of America'nın dijital varlık stratejisti Alkesh Shah, Ethereum rakibi Solana'nın “dijital varlık ekosisteminin vizesi” olabileceğini tahmin etti. Solana'nın düşük ücretleri, kullanım kolaylığı ve ölçeklenebilirliği ile Ethereum'un pazar payına tecavüz ettiğini, Ethereum'un ise "yüksek değerli işlem ve kimlik, depolama ve tedarik zinciri kullanım durumları" ile sınırlı olabileceğini ima etti. Ethereum'un ana ağda saniyede 12 işlemi (TPS), Solana'nın teorik sınırı olan 65.000 TPS'ye kıyasla sönük kalırken, Visa ortalama 1.700 TPS işler (teorik olarak, ağ minimum 24.000 TPS'yi işleyebilir). Ancak Şah şunu da kabul etti: “Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarıyla gösterilen ödünleşimlere sahip.”
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC 40.000'in altından toparlanarak 44.000'in üzerine çıkarak 43.500'e düştü ve günlük grafikler hala düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor. ETH 3.330'a hafif bir düşüş yaşadı ve BTC gibi günlük grafikler de düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor.
Shiba inu (SHIB), bugün 16%'yi $0.00003'e kadar sıçradı ve bir Robinhood listesinin söylentileri arasında büyük kripto para birimleri arasında kazançlara öncülük etti. Ancak Robinhood, yorum taleplerine yanıt vermedi ve CEO Vlad Tenev, SHIB'yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $0.00008'e ulaştığı Ekim 2021'de listeleme planlarını zaten yalanlamıştı. O zamandan beri 62% düştü ve şu anda $17 milyar piyasa değeri ile 13. en büyük kripto para birimi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR