tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (12 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, SEC'in CNBC'deki kripto düzenlemesinde önceliklerini sıralarken menkul kıymet yasalarının kripto para tokenleri için nasıl geçerli olduğunu açıkladı ve “sizi – yatırım yapan halkı – korumak, böylece doğru bilgiye sahip olmanızı… ve sizi dolandırıcılığa, dolandırıcılara ve benzerlerine karşı korur.” 'Token' olarak etiketlenen yatırımların “muhtemelen, muhtemelen bir menkul kıymet” olduğunu vurguladı, ancak Ethereum'un menkul kıymet olup olmadığı sorulduğunda, herhangi bir kripto hakkında yorum yapmayacağını yinelediği için cevaplamayı reddetti.
Kripto borsası Coinbase, çalışanlarına “uzun günler ve uzun haftalar” zorlu çalışmanın ardından dinlenmeleri için 2022'de her çeyrekte bir hafta izin verecek. Bu hareket, 2020'de "birçok çalışanın, ya takım arkadaşlarını kendilerini korumaya zorlamak istemedikleri ya da geride kalmak istemedikleri için şarj olmak için yeterli zaman ayırmadığının anlaşılmasıyla teşvik edildi. onların işleri". Borsa daha sonra 2020'nin sonunda bir "şarj haftası" düzenledi ve bunu geçen yıl neredeyse tüm şirketin kapandığı iki "şarj haftası" izledi. Coinbase şunları ekledi: “Yıl boyunca çalışmalarımızın yoğunluğu göz önüne alındığında, hızımızın uzun vadede sürdürülebilir olmasını sağlamanın en iyi yolunun bu olduğunu düşünüyoruz”.
Nansen araştırmacısı Martin Lee'nin yakın tarihli bir raporu, Ethereum tabanlı oyun Axie Infinity'nin yan zinciri olan Ronin'in nasıl üstel bir büyüme yaşadığını detaylandırıyor. Raporda, geçen Kasım ayında "Ronin, Ethereum'daki toplam işlem sayısının 560%'sinden fazlasını işlediğini" ve Axie pazarında alım satım gerçekleştirmenin ve ağ üzerinden varlık göndermenin "saniyeler içinde tamamlandığını" belirtiyor. Ayrıca Ronin ile Ethereum'u karşılaştırır: Ethereum'da gaz ücretleri 50 ila 100 gwei arasında değişirken Ronin, cüzdan başına günde 100 ücretsiz işlem sunar. Lee, Ronin olgunlaşıp istikrara kavuştuğunda, "oyun için yetenekli bir ölçeklendirme çözümü olduğunu kanıtladığı" için "diğer oyun geliştiricilerinin oyunlarını Ronin üzerinde oluşturmaya başlayabileceklerine" inanıyor.
İranlı yetkililer yakında kripto para birimlerinin uluslararası yerleşimlerde kullanılmasına izin verecek. Yerel basında çıkan haberlere göre, İran Merkez Bankası (CBI) ve Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı, dış ticaret için dijital para kullanan ve "ithalatçılar ve ihracatçılara kripto kullanmaları için yeni fırsatlar sağlamalı" bir mekanizmanın benimsenmesini ortaklaşa onayladı. uluslararası anlaşmalarında”. Buna ek olarak, İran Ticareti Geliştirme Örgütü başkanı Alireza Peyman Pak, Ticaret Bakanlığı'nın mal ithalatını ödemek için özel şirketler tarafından satın alınan yerel olarak çıkarılan kripto ve tokenlerin kullanımı için iki hafta içinde bir plan geliştireceğini söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC hafifçe toparlanmadan önce 42.463.61 USDT'ye düştü (henüz 43.000'e ulaşmayı başaramadı), ETH ise hafif bir düşüşün ardından maksimum 3275.92 USDT'ye ulaştı. Hem BTC hem de ETH için günlük grafikler art arda iki artış gösterdi, ancak her ikisi için de ticaret hacmi biraz durgun kaldı.
En son raporunda, veri analizi firması Glassnode, Bitcoin'in Kasım 2021'den bu yana yaklaşık 401 TP1T kaybettikten sonra düşüş eğiliminin son aşamalarında olabileceğini öne sürüyor. işlem yapılan her jetonun hareketsiz veya hareketsiz kaldığı gün sayısı), rapor, kuruluşa göre ayarlanmış uyku hali akışının $250.000'in altına düştüğünü ve altındaki alanın geçmişte önemli fiyat diplerini işaret ettiğini belirtiyor. Bu, Bitcoin'in Kasım 2021'de neredeyse $69.000 ile rekor seviyeye ulaştığını gören yeni bir boğa koşusu öncesinde Temmuz 2021'de dibe vurmasının ardından geldi. Yazının yazıldığı sırada, piyasa değeri $809.98 milyar seviyesinde bulunuyor.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR