tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (10 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Muhafazakar başkan adayı Yoon Suk-yeol, siyasi olarak daha ilerici rakibi Lee Jae-myung'u 1%'den daha az bir farkla mağlup ettikten sonra resmen Güney Kore'nin yeni cumhurbaşkanı seçildi. Her iki aday da kendi kampanyaları boyunca kripto yanlısı duruşlarını sürdürdüler, hatta kampanyayla ilgili NFT'leri yayınladılar - eski başkan Moon Jae-in'in 2021 kripto borsalarına yönelik baskısından çok uzak. Bu arada, Güney Koreli blockchain ICON'un yerel jetonu ICX, geçtiğimiz gün 60% artış gördü. Yoon ayrıca, kripto dolandırıcılığı mağdurlarının geri ödemesini sağlayacak bir yasa çıkarma sözü verdi.
ABD Başkanı Joe Biden dün hükümete ilgili politika önerilerini geliştirmek için kriptonun risklerini ve faydalarını incelemesini söyleyen bir yürütme emri imzaladı. Tedbirler, tüketici ve yatırımcının korunması, finansal istikrar, yasadışı faaliyet, küresel düzeyde ABD rekabet gücü, finansal içerme ve sorumlu inovasyona odaklanacak. Biden yönetimi ayrıca düzenleyicilerin yasa dışı kripto faaliyetlerini engellemesini ve uluslararası işbirliğine katılmasını istiyor. Biden ayrıca kripto inovasyonunu çevresel olarak daha “sorumlu” hale getirme ihtiyacından bahsetti ve potansiyel bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili Ar-Ge'yi teşvik etti. Açıklamanın ardından BTC fiyatları $42.000'in üzerine çıktı.
BAE'nin Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu'na (SCA) göre, ülke “yatırım amacıyla çıkarılan sanal varlıklarla ilgili düzenleyici ve denetleyici bir çerçeve yayınlamaya” yaklaşıyor. Çerçeve aynı zamanda "sanal varlıklar ve sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP'ler)" ile bağlantılı kara para aklama ve terörizmin finansmanı risklerini de ele alacak ve lisanslı borsaların onaya tabi olarak "sanal varlık takası için lisans başvurusunda bulunmasını" mümkün kılacaktır. Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) ”. Ancak, bu kural, Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM) ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) olmak üzere iki finansal serbest bölgeden başvuranları kapsamamaktadır.
Avalanche Foundation, alt ağ kullanımını desteklemek için yeni bir teşvik programı olan Multiverse'i duyurdu. Program, geliştiricilerin Avalanche ekosisteminde yerel alt ağlar oluşturmasına izin vermek için blok zinciri etkin oyun, NFT'ler ve DeFi'nin katılımına öncelik vererek $290 milyona (yaklaşık 4 milyon AVAX) kadar bir fon sağlayacak. Blockchain tabanlı oyun DeFi Kingdoms, kendi alt ağı olan appchain'e CRYSTAL adlı yeni bir jeton getiren ve AVAX ve CRYSTAL'de $15 milyona kadar teşvik alan ilk oyun olacak. Ek olarak, bir başka çekirdek Avalanche şirketi olan Ava Labs, yerel KYC işlevlerini kapsayan ortak bir alt ağ oluşturmak için DeFi protokolleri Aave, Golden Tree Asset Management, Wintermute, Jump Crypto, Valkyrie ve Securitize ile ortaklık yapacak. Çoklu evren programı, gelecekte daha fazla katılımcıyı barındırmak için altı aşamaya bölünecek.
Amerikan atıştırmalık markası Slim Jim, 'Slim Jim', 'Meataverse' ve 'Long Boi Gang' adı altında tescillenen son ticari markalara göre, NFT'leri ve kendi sanal ortamını başlatma planlarıyla metaverse'e giriyor. Şirketin planları arasında "sanal ürünler, sanal gıda ürünleri ve NFT'ler içeren hizmetler" ile "insanların sanal gıda ürünlerine göz atması, biriktirmesi, satın alması, satması ve ticaretini yapması için bir metaverse" yer alıyor. Slim Jim geçen yıldan beri kriptoyla flört ediyor – Facebook'un Meta yeniden markalaşmasını parodileştiren Slim Jim, Adweek'in March Madness temalı marka yarışmasında zafere giden yolda DOGE memeleri yayınladıktan sonra geçen Ekim ayında Twitter'ının adını MEATA olarak değiştirdi. Slim Jim'in ana şirketi Conagra Brands'in CEO'su Sean Connolly, Nisan ayında bir yatırımcı çağrısı sırasında “Gelecekte ek kripto temalı aktivasyonlar için uyanık olmalısınız” demişti.
Paradan ne haber?
Huobi Global verilerine göre BTC, gün içinde $42.000'in üzerine çıktıktan sonra gece boyunca düşmeye devam etti. Benzer şekilde ETH 2.760'a ulaştıktan sonra düşmeye devam etti; günlük grafikler hem BTC hem de ETH için düşüş eğilimi işaretleri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı bir açık pozisyon (OI) gösteriyor ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacimde hafif bir düşüş var.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak 300$ değerinde 'Hoş Geldin Ödülü' kazanın! Mevcut bir kullanıcıysanız, Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR