tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (10 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Rusya hükümeti ve merkez bankası, kripto düzenlemesi konusunda bir anlaşmaya vardı ve şu anda kriptoyu dijital finansal varlıkların aksine “para birimlerinin analoğu” olarak tanımlayacak bir yasa taslağı üzerinde çalışıyor. Yasa 18 Şubat'ta uygulanacak ve kriptonun yasal olarak işlevini yalnızca bankacılık sistemi veya lisanslı aracılar aracılığıyla tam tanımlama ile görecektir. Bu haberin ardından ETH, son 24 saat içinde sırasıyla 3.4% artış ve 1% altında $3,241'in üzerinde ve BTC $44.000'in üzerinde işlem görmeye başladı.
El Salvador'un BTC tahvilini ihraç etmeye başlamasından sadece haftalar önce, derecelendirme kuruluşu Fitch, ülkenin uzun vadeli yabancı para birimi IDR'sini (ihraççı temerrüt notu) B-'den CCC'ye düşürdü. Bu not indirimi, “yüksek borçlanma maliyetleri göz önüne alındığında, kısa vadeli borca artan bağımlılık, ek yerel piyasa finansmanı için sınırlı kapsam, ek çok taraflı finansmana ve dış piyasa finansmanına belirsiz erişimden kaynaklanan artan riski” yansıtıyor. Şu anda El Salvador, bu yıl $1.2 milyarlık bir finansman açığıyla karşı karşıya; bu açık, gelecek yıl $2,5 milyara yükselecek ve 2023'te yaklaşık $1.2 milyar dış borç amortismanı ile karşı karşıya kalacak (Ocak'ta ödenecek $800 milyon ile) .
BM'nin Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), NFT'ler için dünyanın ilk BM onaylı standartlar girişimini işaretleyerek, NFT'ler için standart bir teknik ve güvenlik çerçevesinin oluşturulmasını araştıran bir projeye liderlik etmesi için Tencent'i onayladı. Tencent yaptığı açıklamada, projenin "blok zinciri tabanlı dijital koleksiyonlar için teknik mimariyi, teknik akışları, işlevsel gereksinimleri ve güvenlik gereksinimlerini belirlemeyi amaçladığını" ve "teknik bir çerçevenin oluşturulması konusunda dünya çapında bir fikir birliği ve ortak bir anlayışa yol açabileceğini" söyledi. dijital toplama hizmetleri için”. Tencent, Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi, Pekin Posta ve Telekomünikasyon Üniversitesi ve Alibaba üyesi Ant Group gibi girişimde bulunan şirketlerle işbirliği yapacak.
Çok uluslu lüks müzayede şirketi Sotheby's, yaklaşık $20 milyondan $30 milyona ulaşması beklenen çok sayıda 104 NFT Cryptopunks açık artırma planını açıkladı. Açık artırma 23 Şubat'ta gerçekleşecek. İlk olarak geçen yıl Temmuz ayında $7 milyon karşılığında tek bir Ethereum bloğunda satın alındı, o zamanki raporlara göre alıcı madenciye 5 ETH rüşvet ödeyerek NFT'leri satın aldı; bu satın alma daha sonra 10.000 Cryptopunk koleksiyonunun tamamının taban fiyatını artırdı. Bugün, bir Cryptopunk'ın taban fiyatı yaklaşık $200.000'dir.
İrlanda Merkez Bankası, bir raporda, yüksek riskli varlık sınıfında nasıl gezineceklerini bilmedikleri için perakende yatırımcılar için yatırım fonlarını onaylamanın pek mümkün olmadığını söyledi. Raporda, kripto varlıklarının “yüksek derecede uzmanlığa sahip olmayan bir perakende yatırımcı” değil, yalnızca toptan veya profesyonel yatırımcılar için uygun olabilecek “yatırımcı korumasına yönelik potansiyel bir tehdit” olduğu belirtildi. İrlanda Menkul Kıymetler ve Piyasalar Denetleme Direktörü Patricia Dunne, perakende kripto yatırımlarıyla ilgili “velayet, kara para aklama ve hatta sadece oynaklık ve likidite gibi şeyler hakkında çok fazla cevaplanmamış soru” olduğunu söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dün gece hafifçe düşmeden önce 44.800 civarına yükselirken, ETH dün gece yükselmeye devam etti ve 3.270 civarında dirençle karşılaştı. Her ikisi de nispeten durgun işlem hacmi görüyor ve günlük grafikler yükseliş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemleri için istikrarlı bir açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacim biraz azaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR