tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Learn ile Blockchain Çevresinde (1 Mart 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ukrayna Başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov Pazar günü büyük kripto borsalarından Rus adreslerini engellemelerini istedikten sonra, ülkenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı tüm Rus kullanıcılarını engellemelerini ve Rus rublesi için destek çekmelerini talep etmek için sekiz kripto borsasına resmi mektuplar gönderiyor. Rublesi spot çiftleri ve fiat ağ geçitleri. Mektuplar Huobi, Coinbase, Binance, KuCoin, Bybit, Gate.io, Whitebit ve Kuna'ya gönderiliyor. Buna cevaben Binance, tüm Rus kullanıcıları yasaklamayacağını, ancak "masum kullanıcılar üzerindeki etkiyi en aza indirirken" yaptırım uygulanan kullanıcılara karşı harekete geçeceğini söyledi. Benzer şekilde Coinbase, Rus adreslerine yönelik kapsamlı bir yasakla "sıradan Rus vatandaşlarını cezalandırmayacağını", ancak "yaptırım uygulanmış kişi veya kuruluşları içerebilecek" hesapları veya işlemleri engelleyeceğini söyledi. Kraken, yasal olarak gerekli olmadıkça Rus hesaplarını dondurmayacağını söyleyerek aynı şekilde yanıt verdi.
Bitfinex kara para aklayıcılarından biri olan Heather Morgan'a yakında halka açık bir duruşmadan kaçınmasına izin verebilecek bir savunma anlaşması teklif edilebilir. Savcılar, davasına ilişkin kamuya açık bir davayı içermeyen olası bir "çözüm" için avukatlarıyla görüştüklerini söylediler. Hem kendisi hem de kocası Ilya “Hollandalı” Litchtenstein, 2016 Bitfinex hackinin (bugün yaklaşık $5 milyar değerinde) gelirlerini aklamakla suçlansa da, onu suçla ilişkilendiren daha az doğrudan kanıt var gibi görünüyor.
Güney Afrika merkezli kripto borsası VALR, bir Afrika kripto firması için şimdiye kadarki en büyük finansman turu olduğunu söylediği şeyde $50 milyon topladı. B Serisi öz sermaye finansmanı, VALR'yi $240 milyon olarak değerlendiriyor ve bu, A Serisi fonunda $3.4 milyon artırdığı Temmuz 2020'deki değerinin 10 katından fazla. En son finansman turu, Alameda Research, Coinbase Ventures, Cadenza, CMT Digital, Distributed Global, GSR, Third Prime ve Avon Ventures'ın katılımıyla Pantera Capital tarafından yönetildi. Yeni fon, VALR'ın Afrika'daki erişimini artırmak, Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlara genişlemeyi desteklemek, mevcut müşterilere daha fazla ürün ve hizmet sunmak ve daha fazla insanı işe almak için kullanılacak.
İsrailli yetkililer, terör örgütü Hamas ile bağlantılı 12 borsa hesabından 30 kripto cüzdanına el koydu. Kripto borsası el-Mutahadun, Hamas liderleri tarafından İsrail'e karşı terörist çabaları finanse etmek için kullanıldığı iddia edilen cüzdanlara sahipti. İsrail Savunma Bakanlığı, borsanın Hamas'ın askeri kanadına “yılda on milyonlarca dolarlık fon aktararak” yardım ettiğini söyledi. Hamas, ekonomik yaptırımların İsrail'e saldırma kabiliyetini büyük ölçüde engellemeye başladığı 2019'dan beri kripto bağışları kabul ediyor. Geçen Temmuz, İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu (NBCTF), Hamas askeri kanadı Kassam Tugayları tarafından kullanılan USDT, ETH, DOGE ve diğer varlıkları içeren cüzdanlara el koydu.
Birkaç Avrupa ligi futbol taraftarı jetonları, UEFA ile Socios taraftar jetonu platformu arasındaki ortaklığın ardından, Avrupalı futbol taraftarlarına NFT'ler ve diğer kullanılabilir avantajlar getirmek için çift haneli büyüme kaydetti. Son 24 saatte en büyük kazancı gören üç taraftar jetonu, hepsi Chilliz (CHZ) protokolünün parçası olan BAR (FC Barcelona), ASR (AS Roma) ve ATM (Atletico De Madrid). 2024 yılına kadar sözleşmeli UEFA-Socios ortaklığı, Socios'u Şampiyonlar Ligi için bölgesel sponsor olarak yerleştiriyor ve taraftar tokenlerini Şampiyonlar Ligi'ne, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi'ne katılan kulüplerin taraftar token sahiplerine ücretsiz olarak sunuyor. Jetonlarını Socios uygulamasında tutan taraftar jetonu sahipleri, canlı oyun sırasında VIP deneyimleri veya bırakılan ücretsiz NFT'ler kazanabilir.
Paradan ne haber?
Huobi Global verilerine göre, yükseliş eğilimi yavaşlamış olsa da BTC dün geceden itibaren yükselmeye devam etti. ETH benzer bir model gördü ve her ikisi için de günlük grafikler yükseliş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında hacimde hafif bir düşüş yaşandı.
ABD Hazine Bakanlığı'nın Rusya merkez bankasına yeni yaptırımlar getirmesinin ardından, BTC 10.4% artarak $41.807.16'ya ve ETH 7.6% ile $2.626.54'e yükseldi. Kripto veri firması Kaiko, Rusya'nın geçen Perşembe günü Ukrayna'ya işgalini başlatmasından bu yana, hem Rus rublesi hem de Ukrayna grivnasındaki merkezi Bitcoin borsalarındaki işlemlerin ayların en yüksek seviyelerine ulaştığını söyledi. AscendEx girişim ortağı Michael Rinko, çatışmanın BTC'nin sınırsız ve sansüre dayanıklı özelliklerinin önemini vurgulamasına rağmen, kriptonun daha geniş pazarlardan daha iyi performans göstermesinin, insanlar "Fed'in yeteneği ve istekliliği konusunda giderek daha şüpheci oldukları için fiyat artışlarının fiyatlandırılmasının" bir yansıması olduğunu söyledi. bu belirsiz jeopolitik zeminin ortasında agresif bir şekilde yürüyüş yapın”.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR