tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (9 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), New York'ta evli bir çift olan Heather Morgan ve Ilya “Hollandalı Lichtenstein'ı tutukladı ve 2016 kripto borsası Bitfinex hackiyle bağlantılı 94.000 BTC'ye ($3.6 milyar değerinde) el koydu. Ancak çalınan toplam BTC miktarı 120.000 civarındaydı ($4.5 milyar değerinde). DOJ'a göre, “yetkisiz işlemler” çalınan BTC'yi 2016'dan bu yana yaklaşık 25.000 transferle Lichtenstein'ın cüzdanına taşıdı; kalan 94.000'e sonunda, Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco'nun DOJ'un “şimdiye kadarki en büyük mali haciz” olarak adlandırdığı şeyde federal ajanlar tarafından el konuldu.
Finansal araştırma firması FSInsight, yeni bir raporda yıl sonuna kadar BTC'nin $222.000'e, ETH'nin ise $12.000'e ulaşabileceğini öngördü - sırasıyla neredeyse beş kat ve dört kat fiyat artışı. Rapor, BTC için arz yönlü dinamikler konusunda iyimserdi, onları “barut fıçısı” olarak nitelendirdi ve “kibriti kimin yaktığı sorusunun devam ettiğini” söyledi. ETH'nin durumunda, raporda ayrıca, ETH'nin “dikkat çekici şekilde düşük değerli” olduğunu söyleyen ve Ethereum'un hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne, Katman 2 platform geliştirmeye ve potansiyele geçeceği The Merge'de faktoring yapan bir yükseliş tahmini vardı. tahminini desteklemek için Borsa Yatırım Fonlarının (ETF'ler) başlatılması.
ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto veya dijital varlık ürünlerinin finansal sisteme “hızlı bir şekilde girmesi” “önemli güvenlik ve sağlamlık ve finansal sistem riskleri” oluşturabileceğinden, bu yıl kripto varlıklarının değerlendirilmesine öncelik veriyor. FDIC, federal bankacılık kurumlarının bankacılık sektörüne kripto faaliyetlerinden kaynaklanan ihtiyatlı ve tüketici koruma risklerini yönetme konusunda "sağlam bir rehberlik sağlaması" gerektiğini ve bunun "düzenleyici bir çerçeveye sahip olmamızı sağlayarak bankacılığın bir sonraki bölümünün temelini attığını" söyledi. sorumlu inovasyonun gelişmesine izin verir”.
Japon mesajlaşma uygulaması LINE'ın sahibi olan LINE Corporation, sınırlı bir deneme yoluyla belirli çevrimiçi satıcılarda ödemeler için yerel belirteç sunmayı planlıyor. 16 Mart'tan 26 Aralık'a kadar kullanıcılar, LINE Pay'in çevrimiçi satıcılarından herhangi birinde yerel LINK jetonu (LN) ile ödeme yapmayı seçebilir; Deneme, tokenlar için gerçek hayattaki kullanım durumlarını test etmenin yanı sıra kullanıcılara daha fazla ödeme seçeneği sunmayı amaçlıyor. Aynı zamanda LINE Pay, gelecekte ödeme seçeneklerine BTC ve ETH gibi diğer kripto para birimlerini eklemeyi ve blok zinciri şirketleriyle ortaklıklarını güçlendirmeyi düşünüyor. Ağustos 2018'de piyasaya sürülen LN, geçen hafta 22% artışla $142.78'de işlem görüyor.
Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın yasal durumunu destekleyen DAO olan AssangeDAO, artışını 17.422 ETH'de (yaklaşık $53,7 milyon değerinde) tamamladı. DAO, fonu Assange ile işbirliği içinde dijital sanatçı Pak tarafından Censored adlı bir düşüşten bire bir NFT'ye teklif vermek için kullanacak. Satıştan elde edilen gelir, Assange'ın savunma fonunun yanı sıra, son üç yıldır Birleşik Krallık'ta hapsedilen Assange'ın bu ay ABD'ye iade edilmesiyle mücadele ederken, ABD savcılarının onu casusluk suçlamalarıyla yargılamaya çalıştığı için bilinçlendirme kampanyalarına gidecek. Pak ve Assange'ın Bin Otuz Dört bire bir NFT'si şu anda 4.242,42 ETH ($13 milyon değerinde) ile en yüksek teklife sahip ve açık artırma bugün daha sonra kapanacak.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC bir gecede 42.600'den yaklaşık 44.000'e yükselirken, ETH 3.070'e yükseldi ve günlük grafikler her ikisi için de yükseliş eğilimi işaretleri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, BTC vadeli işlemlerinin açık pozisyonunda (OI) hafif bir artış ve ETH geleceği için istikrarlı OI gösterdi.s, biraz azaltılmış hacimle de olsa.
Wells Fargo, uluslararası kripto paranın benimsenmesinin “yakında bir hiper-büküm noktasına ulaşabileceğini” öngördü, ancak “hala kripto para yatırım evriminde erken”. Bir raporda, kriptonun şu anki durumunu 1990'ların ortalarından sonlarına kadar İnternet'in "hiper benimseme aşamasına" benzetti ve geçen Haziran ayında "küresel kripto para birimi popülasyonunu 100 milyondan 200 milyona iki katına çıkarmak sadece dört ay sürdüğünü" kaydetti. yıl. Yine de, bugün kripto yatırım seçeneklerinin “hala olgunlaştığı” konusunda uyardı ve “2022'de daha fazla düzenleyici netliğin” “daha kaliteli yatırım seçenekleri” getireceği konusunda umutlu kalırken sabırlı olunmasını tavsiye etti.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR