tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (8 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Huobi, kriptodaki diğer birkaç tanıdık isimle birlikte, Kripto Piyasası Bütünlüğü Koalisyonu (CMIC), Solidus Labs tarafından yönetilen bir girişim. Girişim, güvenli pazarlara ve düzenleyici işbirliğine bağlılık sözü veriyor. CMIC, gelecek planlarının bir parçası olarak taahhütte bulunmak, gelişmiş eğitim programları başlatmak, araştırma ve öngörüleri paylaşmak ve düzenleyicilerle bir araya gelmek için daha fazla dijital varlık oyuncusu alacağını söyledi. Solidus Labs kurucu ortağı ve CEO'su Asaf Meir, taahhüdün ilk hedefinin CeFi, DeFi ve tüm dijital varlıklar arasında “endüstri düzeyinde birlik ve eylem getirmek” olduğunu söyledi.
Meter.io'nun token köprüsü Meter Passport (MTRG), kripto kredi platformu Hundred Finance $3.3 milyonu da kaybeden bir akıllı sözleşme hackinden Binance Coin'de (BNB) ve wETH'de $4,4 milyon kayıp yaşadı. Saldırgan, BNB'yi merkezi olmayan borsa SushiSwap'ta sattı ve BNB fiyatında 77% çökmesine neden oldu. Ucuz BNB daha sonra fırsatçılar tarafından ETH, FRAX ve MM kredilerini almak için Hundred Finance'te teminat olarak tokenleri kullanan fırsatçılar tarafından yakalandı, ancak BNB fiyat farkı, kredilerinin sağlanan teminattan daha değerli olduğu anlamına geliyordu. Şaşırtıcı bir şekilde, kredilerden ikisi geri ödendi ve ETH kredisi tamamen iade edildi ve Hundred protokolünde $3,3 milyonluk olağanüstü bir kayıp bıraktı. Meter, ilk kayıpları karşılamak için $4.4 milyon MTRG token ayırarak topluluğuna ve Hundred Finance'e geri ödeme sözü verdi.
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Dışişleri Bakanı Tony Blinken'e yazdığı bir mektupta ABD senatörü Pat Toomey, Çin'in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) hakkında uyardı, eCNY'nin “ABD yaptırımlarını yıkma, yasadışı para akışlarını kolaylaştırma, Çin'in gözetim yeteneklerini geliştirme, ve Pekin'e 'ilk hamle' avantajları sağlamak”. Toomey, "ABD'nin ekonomik ve ulusal güvenlik çıkarlarına yönelik olası tehdit" ışığında, Hazine ve Dışişleri Bakanlıklarının Kış Olimpiyatları sırasında Pekin'in CBDC'nin piyasaya sürülmesini "yakından incelemesi" gerektiğini söyledi. Çin'in kripto baskısının “ABD'ye bireysel özgürlük ve diğer Amerikan ve demokratik ilkelere dayanan kripto inovasyonunun öncüsü olması için bir fırsat sunduğunu” da sözlerine ekledi.
Kanada'daki KPMG, "türünün ilk örneği" olarak adlandırdığı bir yatırımla kurumsal hazinesine BTC ve ETH'yi ekledi. Kripto varlıklarının bu tahsisi, “firmanın çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) taahhütlerini yerine getirmek için net sıfır karbon işlemini sürdürmek için karbon denkleştirmelerini” de içerir. KPMG Kanada'da Cryptoassets ve Blockchain Services eş lideri Kareem Sadek, firmanın "DeFi, NFT'ler ve Metaverse'deki yeteneklerimizi geliştirmeye ve geliştirmeye devam edeceğini" söyledi.
Çin'den Kazakistan'a kaçan kripto madencilerinin neden olduğu devam eden güç kaynağı sorunları ışığında, Kazak hükümeti kripto madencilerinden ülkede faaliyet göstermeleri için çok daha fazla ücret talep etmek için üç yönlü bir teklif düşünüyor. Birinci Maliye Bakan Yardımcısı Marat Sultangaziyev, özellikle kripto madencileri için Kwh başına $0,0023'ten $0.01'e (yaklaşık 335% artış) bir fiyat artışı, kripto madenciliği için gerekli her bir GPU ve her bir ekipman parçası için bir vergi önerdi. madencilik donanımı için KDV'den muafiyetin kaldırılması.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC şu anda 44.000'in yakınında bulunuyor ve üzerinde güçlü bir baskı var ve fiyatı gösteren günlük grafikler artık önceki baskı seviyesini aşıyor. ETH şu anda 3.100 civarında yer alıyor ve hacimde çok az değişiklik ve çok partili momentum bir şekilde baskın durumda. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, BTC vadeli işlemlerinin açık pozisyonunda (OI) ve ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı OI'de hafif bir artış olduğunu gösteriyor.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR