tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresinde (4 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
VC ve ticaret şirketi Jump Trading (Wormhole geliştiricisi Certus One'ın ana şirketi), Wormhole köprüsü hackinden kaybedilen ETH'yi yenilemek için devreye girdi ve muhtemelen Solana'nın DeFi ekosistemine geniş çapta zarar gelmesini önledi. Jump, "topluluk üyelerini bir bütün haline getirmek ve gelişmeye devam ederken Wormhole'u desteklemek için 120 bin ETH'nin yerini aldığını" tweetledi. Wormhole daha sonra, saldırı vektörünün yamalanmasının ardından köprünün operasyonlarının yeniden başladığını söyleyerek fonların geri yüklendiğini doğruladı.
İngiltere Premier Ligi (EPL) futbol kulübü Manchester United'ın, hisse ispatı (PoS) blok zinciri platformu Tezos tarafından çok yıllı bir eğitim kiti sponsorluğunu açıklayacağı bildiriliyor. Yıllık $27 milyonu aştığı söylenen anlaşma, kulübün antrenman üniformasında Tezos'un logosunu görecek ve teknoloji alanında (Metaverse veya başka bir Web3 projesi gibi) işbirliğini gerektirebilir. Resmi ortaklık duyurusu öncesinde Manchester United'ın da tanıtım materyallerinin çekimlerini tamamladığı bildirildi.
Kripto borsası Valr, bankacılık ortağının gereksinimlerini karşılamak için kripto arbitraj hizmetini 31 Ocak'ta yeni müşterilere kapattı ve 28 Şubat'ta piyasadan çıkacak ve bu da onu arbitraj işini kapatan en son Güney Afrika kripto borsası haline getirecek. Yine de Valr, bunun diğer hizmetlerini etkilemeyeceğini ve müşterilerinin fonlarının “güvenli kalacağını”, çünkü “60’tan fazla kriptoyu satın alma, satma ve saklama kabiliyetine sahip Afrika’nın en büyük kripto varlık pazarına erişmeye devam edeceklerini” söyledi. Valr'da”. COO Gianluca Sacco, borsanın artık ana işine odaklanacağını da ima etti.
Yaklaşık iki yıllık bir araştırmadan sonra, MIT'nin Dijital Para Birimi Girişimi ve Boston Federal Rezerv Bankası, “teorik” bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) desteklemek için açık kaynaklı araştırma yazılımı OpenCBDC'nin yanı sıra bir beyaz kitap yayınladı. Boston Fed, saniyede yaklaşık iki milyon işlemi (TPS) destekleyebilecek genel amaçlı bir CBDC için bir "çekirdek işleme motoru" geliştirmeyi başardı ve Project Hamilton adlı araştırma çalışması artık kamu katkılarına açık. Teknik inceleme, OpenCBDC'nin geliştirilmesinin yalnızca projenin ilk aşaması olduğunu belirtir; ikinci aşama, yeni özellikleri ve tasarımları test edecek, bu farklı özellik gruplarından doğabilecek her türlü ödünleşimi belirleyecek ve değerlendirecek ve birlikte çalışabilirlik ve gizlilik gibi sorunları analiz edecektir.
Facebook'un ana şirketi Meta Platforms, hayal kırıklığı yaratan kazançları ve günlük aktif kullanıcılardaki düşüşü açıkladıktan sonra dün 26% hisse fiyatı düşüşü gördü ve bir ABD şirketi için piyasa değerinde şimdiye kadarki en büyük tek günlük düşüşe işaret etti. Bu iç karartıcı performans, merkezi olmayan rakipleri olan Decentraland ve The Sandbox'ın gördüğü çift haneli yüzde kazanımlarıyla tam bir tezat oluşturuyor. Animoca Brands başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu'ya göre, bu son gelişme, "ağın sahipliğinin veya değerinin anlamlı bir bölümünü paylaşmadığı" için merkezi Web2 modeline giderek daha fazla şüpheyle yaklaşan daha geniş bir kullanıcı eğilimine işaret edebilir. Web3 ve açık Metaverse'in "başka bir ürün döngüsünden daha fazlasını" temsil ettiğini, ancak "tek bir şirket olarak...
Yakın tarihli bir Chainalysis raporu, bazı insanların fiyatlarını yapay olarak şişirmek için kendi NFT'lerini tekrar tekrar nasıl sattıklarını detaylandırıyor. 'Yıkama ticareti' olarak bilinen bu uygulamanın, NFT satışlarının 2021'de tahmini $44 milyara hızlı yükselişinin anahtarı olduğu uzun süredir tahmin ediliyor, ancak şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtlanması zor. Yine de rapor, aynı birkaç kripto cüzdanı tarafından en az 25 kez ileri geri satılan NFT'leri içeren bazı vakaların daha bariz olduğunu söylüyor. Ancak, raporun belirlediği "en üretken NFT yıkama tüccarı" hesapları arasındaki 830 işlemden yalnızca $8.383 kar elde ettiğinden, stratejinin mutlaka etkili olması gerekmiyor. Ayrıca, her Ethereum işlemi, tüccarın bir gaz ücreti ödemesini gerektirdiğinden, kendilerine yaptıkları her NFT satışında bu ücreti kendi kar marjlarını yiyerek ödemek zorunda kalacaklardı. Aslında rapor, toplam $400.000'den fazla kayıpla satılan 152 yıkanmış NFT buldu.
Paradan ne haber?
Bitcoin boğaları şimdiye kadar harika bir 2022 yaşamamış olsa da, ABD Federal Rezervi'nin bu yıl faiz oranlarını artırma planlarına ilişkin tekrarlanan ipuçları sayesinde diğer yatırımcılar çok daha iyi durumda değil. Bu, yatırımcıların enflasyon koruma tahvillerine yönelmesine neden oluyor, ancak bazı kripto yatırımcıları BTC'nin dijital kıtlığının enflasyonist korumayla eşdeğer olduğunu düşünürken, değişkenliğini koruyor ve varlık fiyatı risk piyasalarıyla paralel olarak hareket etmeye devam ediyor. Bugünkü opsiyonların sona ermesinde fiyat $36.000'in altına düşerse, Bitcoin boğaları, opsiyonların sona erme açık faizine (OI) göre $40.000 ila $44.000 arasında ağır bahisler koyduktan sonra $120 milyon zarara uğrayabilir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR