tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (31 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ark Investment Management, Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar $1 milyonu geçebileceğini tahmin ediyor. Firmanın Big Ideas 2022 raporunda, analist Yassine Elmandjra, Bitcoin'in piyasa değeri geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için “ağ temellerinin sağlıklı kaldığını” söyledi. ve “adil, küresel ve dağıtılmış bir şekilde finansal özgürlük ve yetkilendirme sağlayarak parasal tarihi dönüştürme potansiyeline” sahip olduğunu. Raporda ayrıca, Bitcoin'in piyasa değeri küresel varlıkların sadece bir kısmını temsil ederken, “ulus devletler bunu yasal ihale olarak kabul ettikçe ölçeklenmesi muhtemel” olduğunu belirtti.
Ethereum'un ortalama büyüklükteki ücretleri (ASF), 10 Ocak'ın en yüksek seviyesi olan işlem başına $52.46'dan yaklaşık 53% düşüşle 0.0096 ether'de (işlem başına $24.64) 30 günün en düşük seviyesinde. Ağın medyan boyutlu ücretleri (MSF) de bugün işlem başına $8.37'den $10.82'ye, 10 Ocak'tan itibaren 63.83% düşüşle daha düşük. Ek olarak, LI2fees.info metrikleri Polygon Hermez'in en ucuz İkinci Katman (L2) olduğunu gösteriyor bugün transfer ücreti, Loopring ($0.29) ve Zksync ($0.37) ücretlerinin hemen arkasında, transfer başına $0.25.
Coindesk'e göre, bazı altcoinler BTC'ye göre “beklenen getirilerinin ne olduğuna göre tıkanıyor”. Site, bu beklenen getirileri, 20 "çok likit, yüksek sermayeli varlıkların" betasını BTC'nin 1 ile 26 Ocak arasındaki getirisi ile çarparak hesapladı ve çoğunun (Algorand, Cardano ve Dogecoin hariç) BTC'nin "üzücü bir şekilde düşük performans gösterdiğini" tespit etti. Bu, BTC ve ETH ile karşılaştırıldığında, altcoinlerin geçen yıl yaşadığı muazzam büyümenin tam tersiydi. Yine de, Vite Labs kurucu ortağı Richard Yab, “fonksiyonel” alternatiflerin uzun vadede BTC'den daha iyi performans göstereceğini tahmin etti ve bir geri çekilme sırasında “fonksiyonel madeni paraların boğa piyasasının başladığı zamana göre yüzde değişimde hala BTC'den daha yüksek olduğunu söyledi. ”.
Bilgi biriktiren büyük teknoloji firmaları, kazan-kazan (P2E) modeli aracılığıyla AI veri eğitimi için iyi verilerin kullanılabilirliğini engelleyebilir. Bu sorunu çözmek için Web3 veri yardımcı programı ve NFT pazar yeri Synesis One, kullanıcıların her bir veri kümesini bir NFT'ye sabitleyerek AI kullanımı için veri kümeleri oluşturmasına izin veriyor. Bir NFT olarak, veriler merkezi değildir ve AI projeleri tarafından daha kolay erişilebilir. Yapay zeka veri kullanım durumunu güçlendirmek için Synesis One, kendisini Solana'da P2E veri verimi çiftçiliği ve NFT veri pazarı için dünyanın ilk DAO'su olarak konumlandırdı ve konuşma yapay zekası üretmek için doğal dil muhakemesini kullanan Yield Guild Games ve Mind AI ile birlikte çalışıyor. sistemler.
Dolandırıcılığı önleme ve kullanıcı güvenliğine atıfta bulunan Binance, 281 Nijeryalı kullanıcı hesabını kısıtladı. CEO Zhao Changpeng, bu hesapların yaklaşık 38%'sinin "uluslararası kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine kısıtlandığını" ve bu davalardan 79'unun çözüldüğünü söyledi. Binance'in iki hafta içinde "kanun yaptırımı ile ilgili olmayan tüm davaları" çözeceğinin altını çizdi ve firmanın "Nijerya pazarını iyi anlayan daha fazla CS ve risk aracısı tahsis edeceğini" söyledi.
Paradan ne haber?
Asya piyasalarının çoğu bir haftalık Ay Yeni Yılı tatiline girerken, Bitcoin hafta sonu hafif işlem hacmiyle çok az hareket etti. Yazma sırasında BTC, son 24 saatte hafif bir artışla $38.100'ün üzerinde işlem görüyor. ETH, aynı dönemde hafif bir artışla $2,600'ün üzerinde işlem görüyordu. CoinDesk verilerine göre, BTC'nin büyük kripto borsalarındaki işlem hacmi, bir önceki haftaya kıyasla hafta sonu boyunca önemli ölçüde düştü.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR