tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresinde (3 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ethereum ve Solana blok zincirlerini birbirine bağlayan en popüler köprülerden biri olan Wormhole, dün bariz bir saldırıda yaklaşık $320 milyon kaybetti. Bu, $600 milyon Poly Network kripto soygunundan hemen sonra, DeFi'nin bugüne kadarki en büyük ikinci istismarıydı; Blockchain siber güvenlik firması CertiK'in analizi, hacker'ın kârının $251 milyon değerinde ETH, yaklaşık $47 milyon değerinde SOL ve $4 milyon değerinde stabilcoin USDC'den oluştuğunu gösterdi. Wormhole, sarılmış tokenlerinin desteklendiğinden emin olmak için ETH'nin köprüye ekleneceğini söyledi.
İngiltere'nin vergi dairesi, Proof of Stake (PoS) ağlarında DeFi kredisi ve stake edilmesinden elde edilen getirilerin vergilendirilmesine ilişkin kılavuzunu güncelledi. Mart 2021'de yayınlanan ilk kılavuz, staking faaliyetinin vergilendirilmesinin "vergiye tabi bir ticaret" olup olmadığına bağlı olacağını söyledi. Güncellemede, Birleşik Krallık, sözleşmenin yapıldığı tarihte iade tutarının bilinip bilinmediği, periyodik olarak mı yoksa anapara geri ödemesi üzerine mi ödendiği ve kredinin geri ödenip ödenmediği gibi faktörlere bağlı olarak bu tür faaliyetlerden elde edilen getirileri gelir veya sermaye olarak değerlendirebilir. dönem kısa veya uzun vadelidir.
Kripto endüstrisinden gelen güçlü itiraz ışığında Tayland, başlangıçta uygulamayı planladığı 15% stopaj vergisini kaldırarak kripto yatırımcıları için vergi yasalarını gevşetti. Tayland Gelir Departmanı da yeni vergi kurallarını detaylandıran bir kılavuz yayınladı. Vergi yetkililerine göre, kripto geliri sermaye kazancı olarak rapor edilebilir ve yeni kurallar, tüccarların yıllık kayıplarını aynı yıl elde edilen kazançlara karşı dengelemesine olanak tanır.
Çin Halk Bankası (PBOC) dahil olmak üzere 16 Çin devlet kurumu, blok zinciri projeleri için “üretim, enerji, devlet ve vergi hizmetleri, hukuk, eğitim gibi çeşitli alanlarda yürütülecek 15 pilot bölge ve 164 kurum kurdu. sağlık, ticaret ve finans”. Düzenleyiciler, blok zincirinin "veri paylaşımını teşvik etme, iş süreçlerini optimize etme, işletme maliyetlerini düşürme ve işbirliği verimliliğini artırma" konusundaki rolünü vurguladı ve tüm pilot bölgelerin "birlikte çalışabilir ve yetenekli blok zinciri yazılım ve donanım teknolojilerini ve ürünlerini benimsemeye öncelik vermesi gerektiğini söyledi. sürdürülebilir kalkınma”
Dördüncü çeyrek kazanç raporuna göre Meta Platforms, Facebook Reality Labs (FRL) bölümünde geçen yıl $10,2 milyar kaybetti. FRL'nin 2021 geliri, Meta'nın Facebook, Instagram ve WhatsApp'ı içeren uygulama ailesi tarafından oluşturulan $116 milyara yakın gelirin yalnızca bir kısmı olan $2.3 milyar seviyesinde gerçekleşti. Sonuçların açıklanmasından sonra, Meta'nın hisseleri dün mesai sonrası işlemlerde 20%'nin üzerinde düştü. CEO Mark Zuckerberg, analistlerle yaptığı bir kazanç çağrısı sırasında, şirketin FRL'nin faaliyet zararının bu yıl “anlamlı bir şekilde artmasını” beklediğini söyledi.
Avustralyalı milyarder ve Fortescue Metals başkanı Andrew “Twiggy” Forrest, kurbanları dolandırmak için adını kullandığını iddia ettiği ve Facebook'un “bilerek kâr ettiği” sahte kripto reklamları nedeniyle Facebook'a dava açıyor. Başsavcı Michaelia Cash'in rızasıyla suçlamaları öne sürüyor ve avukatları, mağdurların “kesin sayısını veya kimliklerini bilmemekle birlikte” “zararın kapsamının çok büyük olduğunu” söylüyorlar. Meta Platforms'un (Facebook'un ana şirketi) bir sözcüsü, reklamları tespit ederek, sahtekar reklamverenleri engelleyerek ve bazı durumlarda yasal işlem başlatarak “bu reklamları durdurmak için çok yönlü bir yaklaşım” benimsediğini söyledi. Ancak Forrest, Facebook'un daha fazlasını yapması gerektiğine inanıyor ve "Avustralyalıları platformunun sahtekarlar tarafından kötüye kullanılmasından korumak için kendi kendini düzenleme veya temel adımlar atma konusunda çok az iştah gösterdiğini" sözlerine ekledi.
Paradan ne haber?
Kripto piyasası, küresel finansal piyasalarda artan oynaklığın ortasında bir kez daha kırmızıya döndü. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre, BTC dün bir satış dalgasının ardından $38.200'den $36.800'e düştü. Kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı 'HornHairs', $37.400'e yakın sağlam bir destek seviyesi gösteren çizelgeler paylaştı ve “$38.700'ü geri alamazsak, $38.000'e geri dönüş sadece bir düşüş testidir” dedi. Yine de, aşağı yönlü bir hareket, boğaların $36,781'in altında başı beladayken, fiyatın daha da düşmesine neden olabilir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR