tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (28 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Apple'ın hisse senedi fiyatı, CEO Tim Cook'un şirketin 2022'nin ilk çeyreği kazançları sırasında “çok fazla potansiyel” gördüğünü ve Metaverse alanına “buna göre yatırım yaptığını” söylemesinin ardından yükseldi. Apple (AAPL) normal işlem saatlerinde yaklaşık 3% düşerek $159.22 civarına düştü, ancak mesai sonrası işlemlerde 8% artışla $167.23'e yükseldi. Görüşme sırasında Cook, AAPL'nin App Store'da AR geliştirici platformu ARKit ile tasarlanmış ve kullanıcıların Metaverse'e erişmesine yardımcı olabilecek 14.000 uygulamaya sahip olduğunu da vurguladı.
Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkenin iktidar partisi AK Parti'ye kripto para birimi ve Metaverse hakkında "hassas bir konu" olduğu için "iyi ve titiz" bir çalışma yürütmesi talimatını verdiği bildirildi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yakın zamanda Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir forum yapılacak. Bu kavramların teknolojik, felsefi, politik ve ekonomik boyutları (kripto para birimi ve Metaverse) kapsamlı bir şekilde tartışılacaktır.”
tZero ve Boston Options Exchange (BOX) Digital Markets arasındaki bir ortak girişim olan BSTX, nihayet ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara açık olacak blok zinciri tabanlı bir menkul kıymetler borsasını işletmek için onay aldı. . BOX, ilk olarak 2020'de bir güvenlik belirteci teklif (STO) platformu için başvurmuştu, ancak SEC başvurusunu o zaman reddetti. SEC, onayın BSTX'in gerçek zamanlı piyasa bilgilerini yaymak için oluşturulmuş ilgili ulusal piyasa sistemi planlarına katılması şartına bağlı olduğunu söyledi; ayrıca BSTX'in mevzuata uyumu koordine edecek bir pazarlar arası gözetim grubunun parçası olmasını gerektirecektir.
Blockchain girişimi Propy, ABD'de gerçek dünyadaki mülklerin NFT olarak satın alınmasına izin verecek bir NFT platformu başlattı. Gayrimenkulü NFT'lere dönüştürmek için kullanılan teknoloji, Propy'nin 8 Şubat'ta Florida'da iki konut mülkünü açık artırmaya çıkarması ile başlayarak mal sahiplerine ve komisyonculara pazarlanacak. Propy, satın alma kayıtlarının değişmez blok zincirine yerleştirildiğini, mülkiyeti gösteren yasal belgelere erişim sağladığını, düşük alıcıların maliyetleri ve satın alma sürecini sadece birkaç dakikaya indirir. Başarılı olursa, alıcılar Florida'da yatırım amaçlı gayrimenkuller alacak ve mülkiyet hakları NFT'lerle ilişkilendirilmiş ABD merkezli bir kuruluşa sahip olacaklar. Şirket, blok zinciri teknolojisi ile mülk satın almak için tek bir çerçeve sağlayarak bu teklifi uluslararası ölçekte ölçeklendirmeyi planlıyor.
Robinhood (HOOD) hisseleri, ticaret platformunun kripto gelirinde $51 milyondan $48 milyona çeyrek bazında düşüş bildirmesinin ardından Perşembe günü mesai sonrası işlemler sırasında yaklaşık 13% düşüşle $10.12'ye düştü. Şirket, “büyük bir fırsat” olduğu için bu yıl kripto platformunda küresel müşterilere izin vermeye başlamak için “agresif hedefler belirlediğini” söyledi. Kripto staking ve NFT'lerle ilgili olarak Robinhood yönetimi, kripto ekibini kurduğunu ve düzenleyici ortamı gözlemlediğini söyledi, ancak gelecek planları hakkında ayrıntıya girmedi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC gece boyunca yükseldi ve sabah tekrar 36.700'e düştü. İşlem hacmi durgundu ve günlük grafikler düşüş eğilimi gösteriyor. ETH, günlük grafiklerde de düşüş eğilimi belirtileri göstermesiyle birlikte, durgun işlem hacminin ortasında gece boyunca 2,370 civarına düşmeye devam etti.
BTC'nin teknik göstergeleri kısa vadede çoğunlukla nötrdür ve $32.900'den $39.000'e kısa bir fiyat artışını sürdürememesinden sonra satış baskısı güçlü kalır. Alıcıların, geri çekilmeyi istikrara kavuşturmak için $30.000 ile $37.000 arasında desteği tutmaları gerekecek.
Bu arada, ABD SEC'nin DeFi'nin yüksek verimli kripto kredi ürünlerini gözden geçirdiğine dair söylentiler arasında, kripto piyasasını baskı altına alan düzenleyici belirsizlik, ETH'yi $3,000 desteğinin altında tutuyor. Eter boğaları ayrıca, 24 Ocak'taki $2.140'a düşüşün, yaklaşık üç aydır devam eden mevcut düşüş trendinin son dip noktası olup olmadığını belirlemeye çalışıyor. Öte yandan Eter ayıları, Cuma günü $270 milyon kar elde etmek için $2,400'ün altına yumuşak bir baskı gerektirebilir. Tersine, kayıplarını 58% azaltmak için mevcut $2.500'den 8.4% fiyat kurtarmaya ihtiyaçları olacak.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR