tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (27 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Rusya'da kripto yasağı tehdidinin ortasında, cumhurbaşkanı Vladmir Putin ülkedeki kripto meraklılarına iyimser olmaları için bir neden vermiş olabilir. 26 Ocak'ta hükümet tarafından düzenlenen bir video konferansta kripto düzenlemesi konusunu gündeme getirdi ve “özellikle 'madencilik' olarak adlandırılan alanlarda belirli rekabet avantajlarını” kabul etti. Rusya Merkez Bankası'nı kripto kullanımı konusunda bir fikir birliğine varma umuduyla hükümetiyle yakında görüşmeye teşvik etti ve parlamenterlerine bankanın “teknik ilerleme yolumuza engel olmadığına” dair güvence verdi. Bununla birlikte, genişleyen kripto kullanımının “yüksek oynaklığı” nedeniyle “belirli riskler taşıdığını” kabul etti.
Nijerya Blockchain Teknoloji Derneği (SIBAN) lideri Senatör Ihenyen, ülkenin milletvekillerinden kripto düzenlemesi için yasalar oluşturmalarını istedi. Şu anda milletvekilleri, Ponzi şeması operatörleri için 10 yıl hapis cezası öneren ancak kriptodan açıkça bahsetmeyen bir yasa tasarısını tartışıyorlar. Ihenyen, kripto Ponzi planlarının son zamanlarda manşetlere hakim olmasına rağmen, bu planlardan bazılarının daha sonra kripto ile ilgisiz olduğunun keşfedildiğini, bunun dışında mağdurların fonlarını toplamak için kullanıldığını söyledi. “Bu (önerilen yasa) yatırımcıları ve tüketicileri korumayı amaçladığı sürece memnuniyetle karşılanmaktadır” dedi.
Yeni bir Chainalysis raporuna göre, 2021'de kripto para birimi yoluyla $8,6 milyar değer aklandı, 2020'den 25% artış, ancak $10.9 milyar değerin kripto yoluyla aklandığı 2019'daki yüksek filigranın hala çok altında. Raporun tahminleri, 2017'den bu yana toplam $33.4 milyar kripto paranın aklandığını gösteriyor ve bu rakam, uyuşturucu kaçakçılığı gibi çevrimdışı suçlar yoluyla yıllık olarak aklanan $2 trilyonluk fiat miktarına kıyasla hala sönük kalıyor. Ayrıca, çevrimdışı suçlarda kullanılan nakit çoğunlukla izlenemediği için aklanan itibari para miktarı daha da yüksek olabilirken, “blok zincirlerinin doğal şeffaflığı” kriptodaki suç faaliyetlerini izlemeyi kolaylaştırıyor. Chainalysis ayrıca madencilik havuzlarının, yüksek riskli borsaların ve karıştırıcıların “yasadışı adreslerden alınan değerde önemli artışlar gördüğünü” söyledi.
Coinbase listelemeye hazırlanıyor Solana ekosistem belirteçleri, SPL (Solana Program Kitaplığı) belirteçlerinin çekilmesine izin verir. Kaynaklardan birine göre, Solana yerli USDC desteklenen varlıklar arasında olacak. Borsa şimdiye kadar yalnızca Ethereum tabanlı madeni paraları ve Cosmos (ATOM) ve Algorand (ALGO) gibi amiral gemisi Katman 1 varlıklarını listelediğinden, bu, Coinbase'in token yerleştirme stratejisinde büyük bir gelişmeyi işaret eder. Coinbase'in kendisi yorum yapmayı reddetti.
Üç aylık kazanç raporuna göre, Tesla'nın (TSLA) Bitcoin varlıklarının 2021'in 4. çeyreğinin sonundaki değeri yıllık $1.26 milyar olarak değişmeden kaldı. Tesla, üç aylık kazançlarını $272 milyon artırmak için daha sonra 2021 yılının ilk çeyreğinde pozisyonunu 10% küçültmeden önce Şubat 2021'de $1.5 milyar değerinde Bitcoin satın almıştı. Şirket, 2. veya 3. çeyrekte herhangi bir Bitcoin alıp satmadı, ancak Bitcoin'in fiyatı düştüğü için 3. çeyrekte $51 milyon değer düşüklüğü bildirmişti. Hisse başına düzeltilmiş 4. çeyrek kazancı, $2.36 analistlerinin öngördüğünden daha yüksek $2.54 seviyesinde geldi.
Paradan ne haber?
ABD Federal Rezervi, faiz oranlarının şu an için 0% civarında kalacağını ima ettikten sonra, kripto fiyatları toparlanıyor gibi göründüğü için, genişletilmiş bir ayı piyasasının başlamasını isteyen tahminler erken olmuş olabilir. BTC, piyasadaki tokenlerin çoğunu kaldıran momentumu tetikleyen 4.11%'lik bir artış görürken, ETH'nin fiyatı 8.11% artarak $2,273'e yükseldi.
Ancak Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC daha sonra kısa bir süre 38.900'e ulaştıktan ve ardından keskin bir şekilde 36.700'e düştükten sonra volatil olduğunu kanıtladı. Benzer şekilde, ETH'nin 2.273'e yükselişini 2000'e yakın bir düşüş izledi ve günlük grafikler düşüş eğilimi gösteriyor.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR