tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (26 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Kripto piyasasının Kasım 2021'den bu yana toplam $1 trilyonun üzerinde değer kaybettiğini gören Bitcoin ve diğer dijital para birimlerindeki keskin satış, yatırımcılar arasında bir "kripto kışı" korkusuna yol açtı. Meta'nın eski kripto başkanı David Marcus, kripto kışları sırasında “en iyi girişimcilerin daha iyi şirketleri kurduğunu” tweetlediğinde ve şimdi “token pompalamak yerine gerçek sorunları çözmeye odaklanmanın zamanının geldiğini” belirtti. Öte yandan, teknoloji araştırma firması L'Atelier COO'su Nadya Ivanova, kripto kışının gelişini doğrulamaktan çekiniyor ve bunun yerine pazarın sadece “serinleme döneminde” olduğunu söylüyor. Ayrıca, böyle bir dönemin “piyasanın temellerini oluşturmaya başlamak için aslında bir fırsat olabileceğini” söyledi.
Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador'u ülkedeki yasal ihale statüsünden Bitcoin'i çıkarmaya zorluyor ve bir raporda “Bitcoin'in finansal istikrar, finansal bütünlük ve tüketicinin korunması üzerinde kullanımıyla ilgili büyük riskler olduğunu söylüyor. ilişkili mali koşullu yükümlülükler”. El Salvador ile ikili görüşmelerin ardından yayınlanan raporda, bazı direktörlerin, başkan Nayib Bukele'nin dijital varlıklarla ortaklaşa bir 'Bitcoin Bond' aracılığıyla $1 milyar artırma planına atıfta bulunarak, Bitcoin destekli tahvil ihraç etmenin riskleri hakkında endişelerini dile getirdiği belirtiliyor. altyapı firması Blockstream.
Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi (OJK), finansal firmaların kripto ticaretini kullanmasını, pazarlamasını ve/veya kolaylaştırmasını yasakladı. Ayrıca halkı, kripto hizmetleri gibi görünen sahte Ponzi planlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. OJK, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Otoritesi (CoFTRA) ve Ticaret Bakanlığı'nın denetimi altındaki Endonezya'da kriptoyu denetlemez veya düzenlemez. Şu anda bakanlık, 2022'nin ilk çeyreğinde başlayacak olan Dijital Vadeli İşlemler Borsası adlı bir dijital varlık borsası hazırlıyor.
Tesla CEO'su Elon Musk Salı günü, fast food devi Dogecoin'i (DOGE) resmi bir ödeme yöntemi olarak eklerse canlı TV'de McDonald's mutlu yemeğini yiyeceğini tweetledi. Birkaç dakika sonra, DOGE'nin fiyatı $0.135'ten $0.145'e yükseldi ve milyarderin önceki tweet'lerinin etkisine kıyasla sessiz bir artış - DOGE'nin Tesla mal ödemeleri için kullanıldığına dair yakın zamanda yapılan bir duyuru tokenin fiyat artışını gördü 25%'nin üzerinde. Mevcut piyasa koşulları sorumlu olabilirken, bu aynı zamanda Musk'ın piyasaları hareket ettirme gücünün azaldığını da gösteriyor. McDonald's tweetine 10 saat sonra yanıt verdi: "Yalnızca Tesla Grimacecoin'i kabul ederse." Grimacecoin, McDonald's'ın önceki maskotlarından biri olan Grimace'i tasvir eden sahte bir madeni paradır.
Portland merkezli bilgisayar mühendisi ve Kingpin takma adını kullanan donanım korsanı Joe Grand, bir YouTube videosunda $2 milyondan fazla fon içeren bir Trezor One donanım cüzdanını nasıl kırmayı başardığını açıkladı. 2018'de girişimci Dan Reich ve bir arkadaşı, nakde çevirdikleri $50.000 değerinde Theta'nın depolandığı Trezor One'ın güvenlik PIN'ini ve özel anahtarını kaybetti. PIN'i tahmin etmekte başarısız oldular, ancak bu yıl $2 milyona yükselen yatırımlarıyla Grand ile iletişime geçtiler ve Grand'ın kayıp PIN'i başarıyla geri alması üç ay sürdü. Grand, "cihazın içindeki silikon çipte güvenliği kırmak için hatalı davranışa" neden olduğunu ve bunu yapabileceğini gördüğünde "özel bilgiler, kurtarma çekirdeği ve gideceğim PIN'in ekranda belirdiğini" açıkladı. Trezor, Grand'ın istismarının en son cüzdanlarında çalışmayacağını söyledi.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC şu anda 36.900 civarında bulunuyor ve günlük grafikler uzun vadeli düşüş eğilimi belirtileri gösteren 37.000'in üzerinde güçlü bir baskı görüyor. ETH şu anda 2.450 civarında yer alıyor ve günlük grafikler düşüş eğilimi belirtileri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, BTC vadeli işlemlerinin açık pozisyonunun (OI) sabit olduğunu ve hacmin biraz azaldığını gösteriyor. ETH vadeli işlemlerinin OI'si, nispeten aktif olmayan bir pazarın ortasında istikrarlı hacim ile hafif bir artış gördü.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR