tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (25 Ocak 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Ethereum Vakfı, 'Ethereum 1.0' ve 'Ethereum 2.0' terimlerini kullanımdan kaldırdı ve şimdi bunlara şu şekilde değinecek: Sırasıyla Ethereum'un 'yürütme katmanı' ve 'uzlaşma katmanı'. Bu, terminoloji üzerinde kafa karışıklığının önlenmesi ve bu tür yanlış anlamalardan yararlanmaya çalışan dolandırıcıların önlenmesi için bir çaba anlamına gelir. 'Yürütme katmanı', Ethereum olarak da bilinen iş kanıtı blok zincirine atıfta bulunurken, 'konsensus katmanı', Haziran ayında birleşen iki blok zincirin ardından fikir birliği sürecini devralması amaçlanan hisse ispatı Beacon Zinciri anlamına gelir. yıl. Bunlar daha sonra toplu olarak 'Ethereum' olarak bilinecek.
Goldman Sachs, metaverse'in $8 trilyonluk bir fırsat olabileceğini öngördü. Goldman Sachs'taki Borsalar'ın yakın tarihli bir bölümünde analist Eric Sheridan, dijital ekonominin bugün "kabaca küresel ekonominin 20%, 25%" olduğunu ve bir "sanal ekonomi" ile birlikte büyümeye devam edeceğini söyledi. $2 trilyondan $12 trilyona, tüm potansiyel sonuçların ortasında $8 trilyon olmak üzere çeşitli sonuçların sayısını bu şekilde bulduk.”
Kripto stratejistleri Andrew Moss ve Alkesh Shah'ın dün bir notta CBDC'lerin “bugünün elektronik para birimlerinin kaçınılmaz bir evrimi olduğunu” yazan Bank of America'ya göre, ABD görünüşe göre kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) yaratmaya devam edecek. ”. “Finans kurumları dijital varlık saklama ve alım satım çözümlerini keşfettikçe ve ödeme şirketleri blok zinciri teknolojisini platformlarına dahil ettikçe” önümüzdeki birkaç yıl içinde stabilcoin kabulü ve kullanımının önemli ölçüde artmasını bekliyorlar.
Myanmar'ın askeri hükümeti, sanal özel ağ (VPN) kullanıcılarının bir ila üç yıl hapis cezasına çarptırılmasını ve dijital para birimi kullanıcılarının altı ay ila bir yıl hapis cezasına çarptırılmasını sağlayacak yasalar öneriyor. Önerilen düzenlemeler ayrıca hizmet sağlayıcıları, yetkililerin talep ettiği şekilde bu suçluların kişisel bilgilerini ifşa etmeye zorlayacaktır. Ordunun Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı daimi sekreteri Soe Thein, 28 Ocak'a kadar vatandaşların yorumlarına açık olacak bir yasa taslağı imzaladı. Ordunun darbeye muhalefeti VPN'lere ve kriptoya güvendi ve vatandaşları cunta işletmelerini boykot etmeye teşvik etti. .
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre BTC, 33.000'in altında güçlü destekle 36000 civarındaki mevcut konumuna bir gecede ralli yaptı. Günlük grafikler düşüş eğilimi işaretleri gösteriyor, ancak yukarı yönlü direnç daha yüksek. Benzer şekilde, ETH sabaha düşmeden önce 2440'a kadar yükseldi ve ardından 3.400'e geri döndü, ancak günlük grafikler düşüş eğiliminin açık belirtilerini gösteriyor.
Yine de, ETH'nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden 50%'nin üzerinde düştü. Şimdi Ichimoku Kinko Hyo göstergesindeki en güçlü düşüş giriş koşullarından birini gerçekleştirmeye yakın ve herhangi bir destek muazzam bir ralli başlatabilir. $2,100 veya daha düşük bir haftalık kapanış görürse, İdeal Ayı Ichimoku Breakout kısa girişi için gerekli tüm koşulları yerine getirecektir. Ancak, mevcut fiyat satışlarının tersine dönebileceğine ve daha fazla satışın 'yanlış' bir hareket olarak görülebileceğine dair bazı göstergeler var. ETH haftalık grafikte $2,100'ün üzerinde tutunamazsa, muhtemelen $1800'de 50% Fibonacci düzeltmesine bir hareket olabilir.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR