tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresinde (16 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), CEO Zhao Changpeng'in ticaret firmaları Merit Peak ve Sigma Chain AG ile olan bağlantılarıyla ilgili olarak Binance'in ABD kolu hakkında bir soruşturma başlattığı bildirildi. SEC, kripto borsasının kullanıcılara piyasa yapıcılarla potansiyel bağlarını nasıl ortaya çıkarmış olabileceğini araştırırken Binance'den her iki firma hakkında bilgi istedi. Her iki şirket de Binance.US'ta düzenli olarak kripto alıp satıyor ve bu da genellikle fiyat oynaklığını azaltıyor. Şu anda, SEC, bir soruşturma onaylansa bile, hangi eylemi gerçekleştirebileceğini açıklamadı.
Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim azalırken, kripto fiyatları Salı günü ABD hisse senetleriyle birlikte yükseldi. Neredeyse tüm kripto piyasası fiyat artışları gördü – BTC 4.6% artarak $44.177.34'e yükselirken ETH 7.6% yükselerek $3,114.09'a yükseldi. Bu, Rusya'nın Ukrayna sınırına yakın 'eğitim tatbikatları' sonrasında bazı birliklerini geri çektiğini açıklamasının ardından geldi. Valkyrie Investments CEO'su Leah Wald, fiyat artışının geleneksel ve dijital pazarlar arasındaki korelasyonun "her zamanki kadar güçlü" olduğunu gösterdiğini ve firmanın "sağlam bir yükseliş" sürdürdüğünü ve H2'nin "dijital varlıklarda güçlü bir ralli göreceğine inandığını" söyledi. , BTC dahil”.
Belarus cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, ülkenin kriptosunu daha fazla düzenlemek için başka bir kararname imzaladı. Kararname, Beyaz Rusya Yüksek Teknoloji Parkı'nın (HTP) yasadışı yollarla kullanılabilecek veya kullanılabilecek kripto cüzdan adresi için bir kayıt oluşturmasının ana hatlarını veriyor ve ülkedeki kripto dolaşımının yasal yönlerini ele alıyor. Kolluk kuvvetleri, yasa dışı faaliyetler için kullanılan veya terörizm veya aşırılıkçılıkla bağlantılı herhangi bir cüzdan adresi hakkında bilgi alırsa, bunlar sicile eklenecektir. Kararname ayrıca, borsalar ve diğer kripto platformlarıyla işbirliği yaparak, yetkililerin kripto varlıklarına el koyması için prosedürler de getiriyor.
Yeni bir Chainalysis araştırması, Rusya'nın kripto içeren suçlarla bağlantılı uluslararası faaliyette “orantısız bir paya” sahip olduğunu buldu. Geçen yıl yaklaşık 74% fidye yazılımı geliri ($400 milyon değerinde kripto), blockchain analiz firmasının "Rusya ile bağlantılı olma olasılığının yüksek" olduğunu söylediği baskılara gitti ve bu fonların tahmini 13%'si Rusya'da ikamet ettiğine inanılan kullanıcılara gitti. . Çalışma, ABD Hazine Bakanlığı'nın geçen yıl yüz milyonlarca dolarlık sahte kripto para işlemekle suçlandıktan sonra kara listeye aldığı kripto komisyoncusu Suex de dahil olmak üzere, yasa dışı fonların aklanmasını kolaylaştıran düzinelerce kripto işletmesinin merkezinin Moskova'da veya Moskova dışında faaliyet gösterdiğini söyledi. işlemler.
Güneydoğu Asya'nın en büyük bankası DBS, bu yıl perakende yatırımcılar için kripto ticareti başlatmayı planlıyor. CEO Piyush Gupta, bankanın 2022'nin ilk yarısında her şeyi "tamamen çevrimiçi" hale getirerek, işleri "self servis ve anında" hale getirerek ve "dahili süreçlerin sağlam olduğundan emin olarak" dijital varlıklara erişimi çok daha kolay hale getirmeye odaklanacağını söyledi. ” bu değişiklikleri desteklemek için yeterli. DBS'nin hizmetlerini "akredite edilmiş yatırımcı tabanının ötesine" nasıl genişletebileceğini araştırdığını ve "piyasaya gerçekten bir şeyler getirebilmesi" için yılın sonuna daha yakın olacağını da sözlerine ekledi.
CEO Jamie Dimon, 2017'de ünlü bir şekilde BTC'yi "dolandırıcılık" olarak adlandırdıktan ve BTC ticareti yapan herhangi bir çalışanı "aptal" olduğu için işten çıkarmakla tehdit ettikten sonra, JPMorgan şimdi Metaverse'in ilk büyük bankası haline geldi. Sektörü “$1 trilyon fırsat” olarak nitelendiren banka, Decentraland'ın Metajuku alışveriş merkezinde sanal bir salon açtı. Adını JPMorgan'ın şirket içi blok zinciri ödeme sisteminden alan "oniks salonu"nun ziyaretçileri, gezici bir kaplan ve Dimon'un dijital bir portresi tarafından karşılanıyor ve üst katta kripto ekonomisi üzerine bir sunum izleyebiliyor. Yine de JPMorgan, Web3 aracılığıyla çalışmalarından para kazanan bireysel yaratıcıları Metaverse'in yeni ekonomisinin arkasındaki itici güç olarak belirlerken, "daha fazla geliştirilmesi ve olgunlaşması" gereken alanlar olarak UX kusurlarına, zayıf avatar performansına ve ticari altyapı zorluklarına da dikkat çekti.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC 44.500'ü kırdıktan sonra hafifçe düştü ve şu anda 44.000 yakınında bulunuyor. Benzer şekilde, ETH 3.150'ye düşmeden önce 3.190'a ulaştı ve günlük grafikler hem BTC hem de ETH için yükseliş eğilimi işaretleri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinde istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi, ancak hacim BTH için sabit kaldı, ancak ETH için biraz azaldı.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR