tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresinde (15 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Columbia Bölgesi baş yargıcı Beryl Howell, 2016 Bitfinex hackinin gelirlerini aklamakla suçlanan çiftin yarısı olan Ilya Lichtenstein'ın yargılanana kadar gözaltında tutulmasına karar verdi. Lichtenstein'ın eşi Heather Morgan, sıkı koşullar altında kefaletle serbest bırakılabilir. Bu karar, bir New York sulh hakimi tarafından çiftin kefaletle serbest bırakılmasına izin veren önceki bir emri bozuyor. Howell, savcılarla anlaşarak, ABD'den kaçmak için hem sebep hem de araçlara sahip olduklarına inanıyor ve avukatları Samson Enzer'e savunmanın kanıtları "çürük" olarak nitelendirmesine "tamamen katılmadığını" söyledi.
İngiltere'nin HM Gelir ve Gümrük Dairesi, 250 sahte şirketin karıştığı bildirilen bir KDV geri ödeme dolandırıcılığı davasında ilk NFT ele geçirmesini gerçekleştirdi ve üç kişiyi tutukladı. El koyma, üç NFT'nin yanı sıra yaklaşık $6,781,50 değerinde kripto paradan oluşuyordu ve davaya dahil olan şirketler, $1.9 milyonluk kamu kasasını dolandırmakla suçlandı. Şüphelilerin kimliklerini gizlemek için çalınan kimlikler, sahte adresler, kayıtlı olmayan ön ödemeli cep telefonları, VPN'ler ve sahte faturalar dahil olmak üzere "gelişmiş yöntemler" kullanarak borçlu olduklarından daha fazla KDV talep etmeye çalıştıkları iddia ediliyor.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Özgürlük Konvoyu protestocularının banka hesaplarını dondurmasına ve kripto dahil “büyük ve şüpheli işlemleri” izlemesine izin veren Acil Durum Yasasını başlattı. Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, bu hareketin terör finansmanı kurallarının kapsamını "kripto para birimleri gibi dijital varlıklar da dahil olmak üzere tüm işlem biçimlerini kapsayacak" şekilde genişlettiğini söyledi. Protestocular GiveSendGo ve GoFundMe aracılığıyla $19 milyonun üzerinde para topladı, ancak bu fonların konvoya ulaşması engellendi ve bazılarının daha fazla fon toplamak için BTC kullanmasına neden oldu. Örneğin HonkHonk Hodl grubu, Tallycoin BTC bağış toplama platformu aracılığıyla 22 BTC (neredeyse $1 milyon değerinde) topladı ve bu fonları protestoculara dağıtmayı bekliyor. Bu arada, BTC fiyatları son birkaç saat içinde 2.6% artarak $43.667'ye yükseldi.
Hindistan Merkez Bankası (RBI) başkan yardımcısı T. Rabi Sankar, kriptoyu Ponzi planlarıyla karşılaştırdı ve kripto yasağının Hindistan için “en tavsiye edilen seçim” olacağını söyledi. Kripto para birimlerinin “para birimi, finansal varlık, gerçek varlık ve hatta dijital varlık olmadığı” için “düzenlemenin mümkün olmadığını” söyledi. Kripto düzenlemesinin kullanımına göz yumacağını ve “bir ülkenin parasal ve mali istikrarı üzerinde istikrarsızlaştırıcı bir etkiye sahip olması” gerektiğini de sözlerine ekledi. “Para politikası ve yasal ihale statüsü ile sabitlenen Rupi'nin değerinden farklı olarak, kripto varlıklarının değeri yalnızca başkalarının da onlara değer vereceği ve kullanacağı beklentisine dayanır” diyerek kriptonun değerini reddetti.
ABD kripto borsası Coinbase Global (COIN), Web3 ve diğer alanlardaki fırsatları araştırırken bu yıl 2.000'e kadar kişiyi işe alacak. Baş İnsan Sorumlusu LJ Brock, bir blog yazısında, endüstrinin “temel aşamasında olduğu için… bireylerin katılımı için rampalar inşa etmek, yeni nesil kripto kullanım durumunu yönlendirmek için kritik öneme sahip olduğunu” yazdı. Coinbase ayrıca, NFT'ler ve Coinbase Cüzdanı da dahil olmak üzere genel içeriği barındırma konusundaki tekliflerini artırmak için daha fazla ürün sunmayı planlıyor.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC dün gece yaklaşık 42.000'den şu anki konumuna yaklaşık 43.400'e yükselmeyi başardı. Benzer şekilde, ETH sabah 3.000'i aşarak 3.020'ye yakın şu anki konumuna ulaştı. Her ikisi için de günlük grafikler yükseliş eğilimi gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemler verileri, BTC için hacimde hafif bir artış ve ETH için hacimde önemli bir artış ile hem BTC hem de ETH için istikrarlı açık pozisyon (OI) gösterdi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR