tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (14 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Aracı kurum eToro tarafından 18 ila 99 yaşları arasındaki (çoğunlukla Y kuşağı ve Z kuşağı) ABD'de yaşayan 2.000 yetişkin arasında yapılan yeni bir ankete göre, ankete katılanların 33%'sinin çevrimiçi ortamlarında kriptodan bahseden kişilerle buluşma olasılığı daha yüksek olacak. tanışma profilleri. Yine de bazı kripto topluluğu üyeleri bunun “iki ucu keskin bir kılıç” olabileceğini söylüyor. Örneğin, Crypto Connect'in kurucusu Hailey Lennon, "BTC hakkında tüm konuşmayı yapacak" veya kriptoyu "sadece suç faaliyeti ve kara para aklama için kullanıldığına dair bu yanlış anlatı" ile ilişkilendiren insanlar olduğunu söyledi.
Genç kripto yatırımcıları, Güney Kore'nin 9 Mart seçimlerinde büyük bir güç haline geldi, öyle ki tüm başkan adayları, onları kazanmaya çalışmak için kripto dostu duruşlar açıkladılar. 24 yaşın altındaki birçok Güney Koreli ayda ortalama $2,176 kazanıyor ve Seul'de yüksek kiralar ödeyerek kendi dairelerini karşılayamaz hale geliyor. Hal böyle olunca da birçoğu hisse senetlerine ve kriptoya yöneldi. Kripto VC şirketi Hashed'in başkanı Edward Hong'a göre, ülkenin en büyük üç kripto borsasında 5 milyondan fazla bireysel kripto hesabı var ve bu yılki seçmenlerin yaklaşık 10%'si kripto yatırımcıları. Geçen Eylül, mevcut yönetimin $2,122'nin üzerindeki yıllık kripto kazançları için 20% vergisi önerisi, kripto yatırımcılarından gelen tepkilerin ardından rafa kaldırıldı, ancak Güney Kore kripto alanında hala düzenleyici netlikten yoksun.
Uluslararası Para Fonu (IMF) MD Kristalina Georgieva, kripto varlıkları ve stablecoin'lerin iyi tasarlanmış merkez bankası dijital para birimleri (CBDC'ler) ile "eşleşmeyebileceğini" söyledi. ve özel dijital para biçimlerinden daha düşük maliyetler”. Geçen hafta Washington DC'deki Atlantik Konseyi'nde para, kripto ve CBDC'lerin geleceği hakkında konuşurken, IMF'nin rolünün “CBDC'lerin birlikte çalışabilirliğini desteklemek” olduğunu söyledi ve “finansal istikrar ve gizlilik hususlarının” temel öncelikler olması gerektiğini vurguladı. CBDC tasarımı, merkez bankalarını her ekonomi farklı olduğu için “planlarını kendi özel koşullarına uyarlamaya” teşvik etti. Son olarak, “tasarım cephesindeki gelişmeler ile politika cephesindeki gelişmeler arasında bir denge” ihtiyacının altını çizdi.
Bahreyn Merkez Bankası (CBB), Bank ABC ile ortaklaşa olarak, kısa süre önce, JPMorgan'ın JPM Coin'ini kullanarak sınır ötesi fon transferlerinin başarılı bir şekilde test edildiğini duyurdu ve CBB'nin müşterilere "güvenli ve verimli uzlaşma çözümleri" sağlama hedefini yerine getirdi. CBDC'sini yayınlayın. CBB Başkanı Rasheed Mohammed Al Maraj, bankanın geleneksel sınır ötesi ödeme alanındaki "verimsizlikleri ve sorunlu noktaları ele almaya ve ortadan kaldırmaya" çalışacağını söyledi, ancak CBB, daha fazla test yapıp yapmayacağını veya lansman tarihi verip vermeyeceğini belirtmedi. CBDC.
Kanadalı YouTuber Dan Olson, NFT'leri ve kriptoyu genel olarak "büyük bir aldatmaca" olarak nitelendirdi. İki saatlik YouTube videosu, Line Goes Up: The Problem with NFTs, bu ayın başlarında viral oldu ve yakın tarihli bir NPR röportajında, NFT'lerin yalnızca "bir tür kıtlık vermek için omurga olarak kripto kullanan dijital nesneler" olduğunu söyledi. . “BTC veya ETH'nin altında yatan bir değer olmadığını” ekledi ve kriptonun “gelecekte birinin” gerçekten “iyi bir ürün insanı” üretmek yerine bunun için daha fazla ödemeye istekli olup olmayacağına dair “kumar” etrafında döndüğünü savundu. makul bir fiyata kullanmak istiyorum”.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC gün boyunca yan salınım gördükten sonra bir toparlanma sürecinde. ETH benzer bir model yaşadı ve düşüş eğilimi belirtileri arasında nispeten zayıf kaldı. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemler verileri, sözleşme ticaret hacmindeki düşüş ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında, hem BTC hem de ETH sözleşmelerinde açık pozisyon (OI) değişiklik göstermedi.
BTC Pazar günü çok hafif yükseldi ancak haftanın çok altında kaldı ve yaklaşık $42.200 seviyesinde işlem gördü, ETH ise $2.880 civarında işlem gördü. Fon yöneticisi BitBull Capital CEO'su Joe DiPasquale, bazılarının Cuma günkü kripto fiyatlarındaki düşüşün "bir işgalin ve olası bir savaşın yakın olduğunu gösteren Rus askeri tatbikatlarının raporlarıyla ilişkili" olduğuna inandığını söyledi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR