tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresi (11 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.
Avrupa Komisyonu (AK) finans şefi Mairead McGuinness, "önümüzdeki haftalarda hedeflenen bir yasama istişaresiyle" 2023'ün başlarında bir dijital euro, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) önerileceğini söyledi. Euro bölgesi yöneticileri, 2025 yılına kadar ihraç edilmeye hazır hale gelebilecek dijital bir euronun uygulanmasını onaylamalıdır. Halihazırda Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euro için tasarımlar ve sistemler deniyor; gelecek yılın sonlarında bir prototip bekleniyor.
Uzmanlar, diğer uluslararası pazarlardan farklı olarak, Çin'in Metaverse köşesinin büyük olasılıkla merkezi olmayan altyapıyı içermeyeceğini söylüyor. NewZoo raporuna göre, Sino Metaverse, Büyük Güvenlik Duvarı'nın arkasında çalıştığı için İnternet'in ayak izlerini takip edecek gibi görünüyor. Ancak Baidu ve Tencent gibi Çinli şirketler Sino Metaverse'e büyük yatırımlar yaparken, 27 Ocak'ta Reuters analizi, Çin'in Metaverse çabalarının “yerli teknoloji devlerinin daha az yatırımı” ve Çin'in “endüstri lideri ürünleri” yasaklaması nedeniyle hala geride kaldığını söyledi. Meta'nın Oculus VR kulaklıkları gibi. Ayrıca, Metaverse'in temel bileşenleri olan oyun ve kullanıcı içeriği üretimi, Çin hükümetinin sıkı düzenlemeleriyle karşı karşıya.
Beyaz şapka korsanı ve iOS jailbreak yazılımı geliştiricisi Jay Freeman, bu ayın başlarında Ethereum Layer 2 ölçekleme projesi Optimism'de kritik bir hatayı keşfettiği için şimdiye kadarki en büyük hata ödüllerinden biri olan toplam $2,000,042 ile ödüllendirildi. Geliştiriciler o zamandan beri hatayı yamaladılar. bilgisayar korsanlarının bir Optimism hesap bakiyesinde istedikleri kadar 'ETH' yaratmalarını sağlayabilirdi. Freeman'a göre, bir saldırganın "OVM 2.0 çatalı go-ethereum kullanarak herhangi bir zincirde parayı çoğaltmasına" izin verebilirdi.
Avukat Samson Enzer, New York çifti 2016 Bitfinex hack'i sırasında çalınan $4.5 milyar BTC'yi aklama şüphesiyle tutuklandı, karısı Heather Morgan'ın donmuş embriyolarına yakın kalmak istedikleri için uçuş riski olmadığını savundu. Enzer, çiftin daha önce "bir aile kurma beklentisiyle New York'taki bir hastanede birkaç embriyosunu dondurduğunu, çünkü endometriozis hastası olduğu için sadece IVF yoluyla hamile kalabileceğini" iddia etti. Bu nedenle, "tutuklamalar tarafından hayatları kesintiye uğrayana kadar bu yıl sahip olmayı tartıştıkları çocuk sahibi olma yeteneklerine erişimlerini kaybetme riski" nedeniyle ülkeden "asla kaçmayacaklarını" da sözlerine ekledi.
Forbes, “Web 3.0 tabanlı araçların benimsenmesi söz konusu olduğunda gerçekten yüksek potansiyele sahip bir pazara ilk adım” olarak $200 milyon yatırım aldı. Forbes, Binance'in yatırımının, daha önce Forbes'un özel amaçlı bir satın alma şirketi aracılığıyla halka açılma planlarıyla duyurulan "kamu sermayesine $400 milyon özel yatırımdaki (PIPE) $200 milyon taahhüdü temsil eden" abonelik anlaşmalarının bir varsayımı olacağını söyledi. SPAC) Magnum Opus ile anlaşma yaptı. Bu anlaşmaların, Forbes'un “marka ve kurumsal değerlerini en üst düzeye çıkarması ve okuyucuları Forbes'un uzun vadeli, ilgili müşterilerine” dönüştürmek için tescilli teknoloji yığınını ve analitiklerini kullanması bekleniyor.
Paradan ne haber?
Huobi Global'den alınan verilere göre, BTC şu anda 43.400 civarında işlem görüyor, ETH'nin gecelik trendi BTC'lerle birleşti ve şu anda 3.080 civarında bulunuyor ve günlük grafikler hem BTC hem de ETH için yükseliş eğilimi işaretleri gösteriyor. Sözleşmeler açısından, Huobi Vadeli İşlemleri verileri, hem BTC hem de ETH vadeli işlemlerinin açık pozisyonunun (OI) sabit kaldığını ve nispeten aktif olmayan bir sözleşme piyasasının ortasında biraz artan hacimle birlikte olduğunu buldu.
BTC'nin fiyatı dün 1.29% düşerek $44.125.82'ye düştü ve ABD hisse senetlerinde daha büyük bir geri çekilmeyle aynı zamana denk geldi. Oanda kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Bitcoin'in kurumsal yatırımcılarının "bu momentum ticareti oldukça basit göründüğü için Hazinelere odaklandıklarını" ve kriptonun "kısa vadede $40.000 ve $50.000 seviyeleri arasında konsolide olmaya" hazır göründüğünü de sözlerine ekledi. .
Fiyat karşılaştırma portalı Finder'dan 26 fintech uzmanı, ETH fiyatının 2022 sonunda $6500, 2025'te $10.810 ve 2030'da $26.338'e ulaşacağını tahmin ediyor. ETH'nin 2025 sonuna kadar $15.364'e ve 2030'a kadar $50.788'e ulaşacağını düşündü. Finder, kriptodaki fiyat artışına ilişkin olumlu görünümün "giderek daha sıkı hale gelen uluslararası düzenlemelerden ve 2022'nin başlarındaki mevcut değerlerin düşmesinden büyük ölçüde etkilendiğini" söyledi.
Bir PricewaterhouseCoopers (PwC) raporu, kripto ile ilgili birleşme ve satın almaların (M&A) toplam değerinin 2020'de $1.1 milyardan 50 kat artarak 2021'de $55 milyara yükseldiğini tespit etti. 2021'deki tüm işlemlerin 51%'sini ABD oluşturdu. EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ve APAC'dekiler ise tüm anlaşmaların sırasıyla 33% ve 16%'sini oluşturuyordu. Bununla birlikte, anlaşma dolar değerleri açısından, $25,5 milyar ile EMEA ilk sırada yer alırken, onu $24,5 milyar ile ABD ve $5 milyar ile APAC izledi.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR