tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi Global ile Blockchain Çevresinde (1 Şubat 2022)

Huobi Learn ile kripto piyasalarını günlük olarak özetlediğimiz Blockchain'e Dair serimize hoş geldiniz.

Bir Deloitte anketine göre, Hindistan vatandaşlarının 82%'si, hükümet kripto düzenlemesi konusunda daha fazla netlik sağladığında kriptoya yatırım yapmayı planlıyor. 55.2% zaten kriptoya yatırım yapıyor, 7.8% ise kriptoya yatırım yapmaya karşı. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto gelirleri üzerinde 30% vergi ve 2022-2023'te bir CBDC'nin başlatılacağını açıklarken, bu netlik bir olasılık gibi görünüyor.

Solana (SOL) ağı üzerine inşa edilen Phantom cüzdan, $1.2 milyar değerleme ile $109 milyon B turunu yükselttiği için unicorn statüsüne ulaştı. Tur Paradigm tarafından yönetildi ve Andreessen Horowitz (a16z), Varyant Fonu, Jump Capital, DeFi Alliance ve Solana Ventures'ı içeriyordu. Bahamalar merkezli kripto borsası FTX, C serisinde $400 milyon artırarak değerlemesini $32 milyara çıkardı.

Meta (eski adıyla Facebook), teknolojisini ve varlıklarını Diem Association'dan (eski adıyla Libra) Silvergate bankasına sattı ve şirketin blockchain alanına yaptığı en halka açık baskının sonunu işaret etti. Silvergate, havaleler ve diğer ödemeler için blok zinciri tabanlı bir ödeme ağı çalıştırmak için Diem'in araçlarını kullanmayı planlıyor.

NFT pazar yeri OpenSea, ücretsiz "tembel para basma" aracıyla yapılan 80%'den fazla NFT'nin intihal, spam veya sahte olduğunu ortaya çıkardı. İstatistik, NFT alanındaki devasa IP hırsızlığı sorununun altını çiziyor ve tahsil edilebilir NFT'lerin artan eleştirisine bir konu daha ekliyor.

Ubisoft'tan Nicolas Pouard, oyundaki NFT'ler hakkında duygusal olarak yüklü tartışmaya ağırlık verdi ve NFT'lere muhalefetin “oyuncuların dijital bir ikincil pazarın kendilerine getirebileceklerini alamamalarından” kaynaklandığını ve NFT'lerin yanlış olduğuna inandıklarını söyledi. “gezegeni yok ediyor” ve “spekülasyon için bir araç”. Ubisoft'un Quartz NFT pazarı Tezos ağı üzerine kuruludur ve ortalama bir Amerikan evinden daha az enerji kullanır. Square Enix, Konami ve diğer oyun şirketleri de oyun oynamak için NFT'lere bahis yapıyor.

Paradan ne haber?

BTC, Ocak ayı boyunca bir ay süren kan dökülmesine rağmen umut verici bir notla sona erdi. Önde gelen kripto para birimi, Çin (Ay) Yeni Yılı tatillerine atfedilen düşük hacimler arasında 38.500 seviyesine yükseldi, ancak merkezi olmayan borsalardaki (DEX'ler) ticaret hacimleri Ocak ayı için $100 milyarın üzerinde güçlü kaldı. Analistler destek seviyelerini 37.000'de ve direnci 40.000'de görüyorlar, ancak uzun vadeli görünüm karışık ve uzmanlar hem olumlu hem de olumsuz sinyallere işaret ediyor.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR