tarafından eklendi tarafından eklendi

Ayı piyasasında para kazanmanın 7 yolu

7 Ways To Earn in a Bear Market!
Piyasa düşüyor ve kripto kışı başladı. Düşen fiyatlara rağmen nasıl para kazanabilirsiniz?
 
Ayı piyasasında para kazanmanın en iyi yollarını açıklamadan önce, kripto yatırımlarınızdan her zaman sorumlu olmanızı teşvik etmek istiyoruz. Lütfen tüm yatırımların risk taşıdığını ve kriptonun farklı olmadığını unutmayın. Ödeyebileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.
 
1. Huobi Kazanç (Kolay)
2. Staking (Orta)
3. Madencilik (Gelişmiş)
4. Şebeke Ticareti (Kolay)
5. Kısa türev işlemleri (İleri Düzey)
6. Kısa kaldıraçlı ticaret (Gelişmiş)
7. Ortalamayı düşürme (Kolay)
 

1) Satın almayı beklerken bir Huobi Kazanç hesabından yararlanın

 
Zorluk: Kolay
 
Bugünlerde çoğu borsa, kripto para biriminizi içeride bırakarak faiz kazanmak için desteklenen bir kripto para birimini yatırabileceğiniz, faiz getiren bir Kazanç Hesabı sağlıyor.
 
Örneğin, Bitcoin satın almak istiyorsunuz ve aklınızda bir hedef fiyat var. Bankada düşük faiz getiren itibari parayı (USD ve EUR gibi) bırakmak yerine (ABD'de banka tasarruf faiz oranları ortalama 0.03% ve AB'de daha da düşük olabilir), bu itibari parayı USDT'ye çevirebilirsiniz ( size 6.5% APY faizinden (oranlar zaman içinde değişebilir) daha fazla kazandırabilecek USD'ye sabitlenmiş bir kripto para birimi araması Tether Huobi Earn hizmetimize göz atın.
 
Şekil 1: Huobi Earn USDT Oranı | https://www.huobi.com/tr-tr/ 
 
Bu şekilde 10.000 USDT yatırarak 10.000 USDT. Bu şekilde, hedef fiyatınızın ulaşmasını beklerken her gün fazladan ~1.7 USDT kazanacaksınız. Ayrıca daha fazla BTC satın almanız için size ek USDT verecektir.
 
Daha sonra Bitcoin (BTC) satın alınca, aynı şeyi BTC yatırarak da yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, BTC'nin satacağınız fiyata ulaşmasını beklerken Huobi Earn hizmetimize göz atın ile BTC'nizden getiri elde etmek.
 

Şekil 2: Huobi Earn BTC Oranları | https://www.huobi.com/tr-tr/
 
BTC'nin getiri oranı daha düşük olsa da, getiri olarak elde edilen BTC'nin değerinin de piyasaya göre düşüp artacağını unutmamak gerek. Ayrıca, getirilerinizi otomatik olarak birikim hesabına geri aktaran ve bileşik faiz kazanmanızı sağlayan 'Otomatik Transfer' işlevini de etkinleştirebilirsiniz!
 
Bu stratejiyi kullanarak hedef alış veya satış fiyatlarınızı beklerken getiri elde ederek ekstra token elde edebilirsiniz.
 

2) Staking

 
Zorluk: Kolay / Orta
 
Staking, belirli bir süre için doğrulayıcı havuzunun bir parçası olarak jeton ödülleri kazanmanızı sağlar. hisse kanıtı zincir gibi ETH 2.0 (Ethereum Konsensüs Katmanı olarak da bilinir). Huobi Global'de stake yapmak, ETH 2.0 Staking hizmetimizle oldukça basittir.
 
HT gibi diğer jetonları da Huobi Borsasında satın alarak ve ardından bunları kullanarak ilgili zincirlerinde stake ederek stake edebilirsiniz. uygun cüzdan. Spesifik talimatlar, stake etmeyi planladığınız cüzdan ve zincir türüne göre değişiklik gösterecektir ve bunu yalnızca daha ileri düzey kullanıcılar için öneriyoruz.
 

3) Madencilik

 
Zorluk: ileri
 
madencilik veya Proof of Work (PoW), bir blok zinciri konsensüs mekanizması olarak kullanılan ilk süreçtir. Madencilik, daha modern blok zincirlerinde gözden düşmesine rağmen, yüksek enerji kullanımı, Bitcoin, Dogecoin ve Litecoin gibi eski kripto para birimleri için hala karlı bir girişimdir.
 
Madencilik genellikle özel donanım ve biraz teknik bilgi gerektirir. yazımızı okuyabilirsiniz madenciliğe giriş burada!
 

4) Şebeke Ticareti

 
Zorluk: Kolay
 
Grid Trading, BTC/USDT, ETH/USDT, XRP/USDT ve çok daha fazlası gibi çeşitli kripto para birimi çiftlerinde yaptığınız alışverişlerde parametreleri ayarlamanıza olanak tanıyan Huobi'deki bir bot ticaret özelliğidir.
 
Üst (en yüksek alış fiyatı) ve alt (en düşük alış fiyatı) limitleri belirleyerek, bota gridlere göre kripto para satın almasını söyleyebilirsiniz.
 
Her bir grid, kripto paranın farklı fiyat aralığıdır.
 
Örneğin:
 
A kripto para birimi, mevcut fiyat = 1.000$
 
Üst Limit: 1.500$
 
Alt Limit: 800$
 
Grid Sayısı: 10
 
Bu, her bir gridde fiyat aralığının 70$ [(1.500$-800$)/10] olduğu anlamına gelir.
 
A kripto para birimi, 930$ seviyesine ulaşırsa, bir satın alma emri yürütülür. Bu satın alma emri işlem gördükten sonra, az miktarda A kripto para birimine sahip olursunuz.
 
Fiyat $1,070'e yükseldiğinde, bir satış emri gerçekleştirilecek ve bu ızgaraya göre 7% kâr edeceksiniz.
 
Tersine, fiyat düşerse, bot her ızgara noktasında satın almaya devam eder, satın alma işlemlerinizi etkin bir şekilde Dolar Maliyeti Ortalaması alır. Ancak, $800 Alt Sınırının altına düştüğünde hiçbir sipariş verilmeyecektir.
 
Botu istediğiniz zaman kapatarak kâr elde etmek veya zarar gerçekleştirmek için kapatabilirsiniz, botu kapattıktan sonra 2 seçeneğiniz vardır.
 
1. Kapat ve sat — Bu, USDT'yi size iade etmek için kripto para birimini mevcut en iyi piyasa fiyatından satacaktır.
 
2. Yalnızca kapat — Bu, kazançlarınızı veya kayıplarınızı gerçekleştirmek için daha iyi bir fiyatı beklemek istemeniz durumunda, bot aracılığıyla satın aldığınız kripto para miktarını korumanıza olanak tanır.
 

Şekil 3: Grid Botu Kapatma | https://www.huobi.com/tr-tr/
 
Grid ticareti, ticaret yapmak için zamanı olmayan ve onlar için ticaretin duygusal yönünü ele almak için bir sisteme ihtiyaç duyan insanlar için avantajlıdır. Biz gerçekten kullanışlı Grid Trading rehberimize göz atmak isteyebilirsiniz.
 

5) Türev işlemlerde kısa pozisyonlar

 
Zorluk: ileri
 
Bir jetonun fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız, uygun bir parti bulmayı deneyebilirsiniz. Huobi Vadeli İşlemleri tam tersini düşünen ve tokeni bugünün fiyatından satmak ve daha sonra daha düşük bir fiyattan geri almak için onlarla bir sözleşme yapan piyasa.
 
Vadeli işlemler ve sürekli takaslar gibi türevler bir ayı piyasasında karlı bir şekilde ticaret yapmanıza izin verir, ancak yatırımcıların temel tokene sahip olmadıklarını anlamaları gerekir - türev alım satımı, bir varlığın olumlu veya olumsuz bir fiyat değişikliği olasılığı hakkında diğer tüccarlarla sözleşmeler yapmak anlamına gelir. Tahmininiz doğruysa, o sözleşmeden para kazanırsınız.
 
Huobi Vadeli İşlemleri Ayı piyasasından kâr etmemizi sağlar, çünkü yukarı veya aşağı herhangi bir fiyat değişikliği, aşağıdakiler dahil olmak üzere bir kâr fırsatıdır. kaldıraçlı işlemler.
 

6) Kaldıraçlı spot ticarette kısa pozisyonlar

 
Zorluk: ileri
 
Huobi Borsasında kısa bir kaldıraçlı spot pozisyon, satabilmeniz için piyasadan bir jeton ödünç aldığınızda ve daha sonra ödünç aldığınız tarafa geri dönmek için daha düşük bir fiyattan satın aldığınızda gerçekleşir.
 
 
Huobi Global çapraz marj ticareti BTC, ETH ve LINK için kaldıraçlı kısa nokta işlemleri sunar. Bir jetonun fiyatı düşerse veya yükselirse daha fazla kar elde etmek için kripto hesap bakiyelerinize karşı borç alabilirsiniz.
 
Lütfen marj ticaretinin varlıkları ödünç almayı içerdiğini ve buna normal spot ticaretin parçası olmayan riskleri ve fırsatları da içerdiğini unutmayın.
 

7) aşağı ortalama

 
Zorluk: Kolay
 
Ortalama aşağı alma, bir varyasyondur Dolar-Maliyet Ortalaması. Buradaki fikir, bir jetonun fiyatı düştükçe, o jetonun orantılı olarak daha fazlasını düzenli olarak satın almanızdır, böylece bir ayı piyasasında jetonun ortalama satın alma maliyetiniz düşer. Plan, piyasa satın alma fiyatınızı geçene kadar bu jetonları elinizde tutmanızdır.
 
Örneğin, bugün BTC'nin fiyatı 10.000 USDT ise ve bir sonraki yinelenen alım tarihinizde 10% düşerse, başlangıçta yaptığınızdan 10% daha fazla BTC satın alırsınız. Bir dahaki sefere 20% düşerse, 20% daha fazla satın alırsınız.
 
Seçtiğiniz kripto para birimini, farklı fiyat noktalarında satın almanıza ve ideal olarak, düşüş trendinde olan bir piyasada seçtiğiniz kripto para birimini biriktirmenize izin vererek, tekrar eden bir temelde satın alın.
 
 
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR