tarafından eklendi tarafından eklendi

Huobi hesabınızı güvende tutmak için 5 basit alışkanlık

Huobi Global, sıkı güvenlik önlemleri ile tanınır. Ancak teknolojinin sürekli gelişmesi gibi, bilgisayar korsanları Kullanıcı hesaplarına ve Bitcoin'lere erişmenin her zamankinden daha karmaşık yollarını bulmaya devam edin ve altcoinler sahipler.
-> Huobi Global öncelik verir Kullanıcı hesaplarının güvenliği, kripto güvenliği nihayetinde sizin iyi kişisel alışkanlıklarınıza bağlıdır. Bu ders size Huobi hesabınızın güvenliğini önemli ölçüde artıracak 5 basit alışkanlığı tanıtacaktır. Bazıları aşikardır, bu da güvenliğin karmaşık olması gerekmediğini ima eder. Aksine, kriptonuzu uzun vadede güvende tutacak olan tam olarak basit önlemlerdir.
1. Düzenli parola bakımı: Hesap güvenliğinin ilk adımı güçlü bir parola belirlemektir. Güçlü bir parola benzersiz olmalıdır; bu, başka web sitelerinde kullanmadığınız anlamına gelir. Bu, özellikle aynı e-postayı veya telefon numarasını başka web sitelerinde kullanıyorsanız önemlidir. Ek olarak, kimsenin kolayca tahmin edemeyeceği ve başka birinin varlığında, şifresini çözemeden kullanabileceğiniz bir şifre olmalıdır. Rakamlar, büyük ve küçük harfler ve özel karakterler dahil en az sekiz karakter kullanın.
Güçlü bir parola belirlemek mükemmel bir ilk adımdır. Ancak sonrasında düzenli olarak değiştirmeyi unutmamalısınız. Bu konuda takıntılı olmanıza gerek yok, ancak arada bir değiştirmek, sızdırılmış bir şifre durumunda hesabınızı saldırganlara karşı korumaya yardımcı olabilir. Hesabınızla ilişkili e-postanın şifresini de değiştirmeyi unutmayın.
Ayrıca, bir veri ihlalinin hedefi olabileceğinden, bir Huobi hesabı oluşturmak için birincil e-posta adresinizi kullanmamak en iyisidir. Her hizmet için bağımsız e-posta adreslerinin kullanılması, birden fazla hesabı etkileyen herhangi bir ihlal olasılığını azaltabilir. Ayrıca, verilerinizin şu anda bir güvenlik ihlali nedeniyle güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini de kontrol edebilirsiniz. haveibeenpwned.com.
2. Google iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ile oturum açın: başarıyla sonra Huobi Global hesabı oluşturma, sonraki adım 2FA'yı etkinleştirmek olmalıdır. Güçlü şifreleme uygulayarak hesabınıza ek bir güvenlik katmanı sağlar - e-posta ve şifrenizi girmenin yanı sıra, oturum açmak için ayrı bir kimlik doğrulama uygulamasından bir kod almanız gerekir. Bu, hesabınıza erişmeye çalışan herkesin önce erişim kazanması gerektiği anlamına gelir. Başarılı bir şekilde oturum açmak için cihazınıza
Google 2FA uygulamasını indirdikten sonra şuraya gidebilirsiniz: ayarlar Hesabınıza bağlamak için.
Huobi Küresel | Hesap Güvenliği
3. Beyaz listeden çekilme adresleri: Huobi Global hesabınız, para çekme için izin verilen özel bir adres listesi oluşturmanıza olanak tanıyan Beyaz Liste adlı bir güvenlik özelliğine sahiptir. Bu liste etkinleştirildiğinde, yalnızca listedeki adreslere para çekebilirsiniz.
güvenilen adresleri ekleyerek bir beyaz liste oluşturabilirsiniz. para çekme adresleri listesi, ardından ekranınızın sağ üst köşesindeki sekmeden etkinleştirin (aşağıdaki resme bakın). oluşturmak için daha ayrıntılı talimatlarımızı da okuyabilirsiniz. beyaz liste.
Huobi Küresel | beyaz liste
Beyaz liste işlevini kullanmak, hesabınızdan para çekemeyecekleri için, hesabınıza giriş yapmanın bir yolunu bulmuş olabilecek bilgisayar korsanlarını bile kısıtlayacaktır. Önce en çok kullandığınız ve güvendiğiniz adresleri eklemenizi ve zaman geçtikçe daha fazlasını eklemenizi öneririz.
Beyaz listeyi etkinleştirmeden önce bu faktörleri not ettiğinizden emin olun:
– Beyaz listeye adresleri ekledikten sonra, platformun onları etkinleştirmesi için bir süre beklemeniz gerekir.
– Beyaz liste hizmetinin devre dışı bırakılması veya bekleme süresinin kısaltılması, platform yöneticisi tarafından gözden geçirilmelidir.
4. İnternette gezinirken kimlik avı saldırılarından kaçının: Kimlik avı saldırısı genellikle e-postalar, mesajlaşma veya sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirilir. Örneğin, kimlik doğrulama kodunuzu, parolanızı, kredi kartı numaranızı veya diğer kimlik bilgilerinizi göndermenizi isteyen bir e-posta alabilirsiniz. Ancak, bu tür e-postalar meşru değildir ve genellikle başka birinin kimliğine bürünmeye çalışan dolandırıcılardan gelir (örneğin, Huobi yerine 'Houbi' tarafından gönderilen bir e-posta). Kimlik avı e-postalarına herhangi bir bilgiyle yanıt vermek, dolandırıcıların kripto varlıklarınıza erişmesine izin verebilir.
Huobi Global'i her seferinde İnternette aramak yerine yalnızca kaydedilmiş bir yer iminden ziyaret etmek en iyisidir. Henüz yapmadıysanız, bu bağlantıyı yer imlerine eklemenizi öneririz: https://www.huobi.com. Bu basit adımla, hesap bilgilerinizi ifşa etmeniz için sizi kandırmayı amaçlayan sahte Huobi Global web sitelerinden kaçınabilirsiniz.
Diğer bir Huobi Global güvenlik özelliği, kimlik avına karşı koruma kodudur. Bir kimlik avı önleme kodu ayarlamak, e-postaların güvenilir bir kaynaktan geldiğini size bildirmek için her zaman kişiselleştirilmiş bir kod içeren Huobi Global bildirim e-postaları alacağınız anlamına gelir. Örneğin, kodu "Ay'a Bitcoin" olarak ayarlarsanız, her güvenilir Huobi e-postası bu metni içerecektir.
Huobi Global, kullanıcılardan asla şifrelerini vermelerini istemeyecektir; Huobi Global'i temsil ettiğini iddia ederken kimlik bilgilerinizi veya şifrelerinizi soran hiç kimseye güvenmeyin.
Huobi Küresel | Kimlik avı önleme kodu
5. İnternete güvenmeyin: Her zaman İnternet bağlantınızın güvenli olduğundan emin olun. Bilinmeyen İnternet ağlarıyla ilgili sorun, bilgilerinizi ilettiğiniz verilere müdahale edebilecek saldırganlara açıklayabilmeleridir.
Ara sıra halka açık Wi-Fi ağlarına bağlanmanız gerekebilir, ancak genel bir ağda veya herhangi bir paylaşılan İnternet bağlantısındaysanız, asla Huobi Global hesabınızdan jeton fiyatlarını kontrol etmeyin, çünkü dolandırıcılar genellikle bu tür ağları da kullanır.

Kapanış düşünceleri

Kripto ile etkileşime girerken bu hesap güvenlik alışkanlıklarını takip etmek basittir ve değerli jetonlarınızı koruyabilir. Hesabınızı güvende tutmanın da bizim yararımıza olduğunu unutmayın - kripto endüstrisi hızla büyüyor ve daha güvenli bir ortam yaratmak hepimize fayda sağlayacak. Bu nedenle, tüm hesapların mümkün olduğunca güvenli ve güvenli tutulmasını sağlamak için hem kripto servis sağlayıcıları hem de son kullanıcılar üzerlerine düşeni yapmalıdır.
başlıklı dersimize de göz atmayı unutmayın. kripto cüzdan güvenliği.
Huobi'de yeni misiniz? Huobi'ye kayıt olun ve $300'e kadar Yatırım yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak Hoş Geldiniz Bonusu! Mevcut bir kullanıcıysanız, kontrol edin Huobi Earn hizmetimize göz atın, boşta duran varlıklarınızdan pasif gelir elde edin!
tr_TR